FOTO: “AutoMedia Latvia” reportāža: “Ford” pārstāvji ‘trijniekos’ izrāda jauno “Focus ST” un “Ranger Raptor”

31-Ranger Raptor_Focus ST

Pierīgā, sporta kompleksā 333 ceturtdien, 14.novembrī „Ford” pārstāvji autonozares žurnālistiem demonstrēja divus ražotāja speciālās nodaļas Ford Performance darinājumus – labi zināmā pikapa „Ford Ranger” visspējīgāko modifikāciju „Ranger Raptor” un karstā hečbeka „Focus ST” jaunāko versiju. Abi modeļi jau apskatāmi “Inchcape Motors” Rīgas autosalonā un arī pasūtāmi.

ASV koncerns, iespējams, dažiem mazliet sajauks prātus, jo „Raptor” taču kopš 2009.gada zināms, kā Ziemeļamerikas visu laiku populārākā pikapa F-150 atvasinājums un Eiropas tirgiem nebija paredzēts. Un nav paredzēts arī tagad, bet „Ranger Raptor” ir atvasināts no par amerikāni izmēros mazākā, sen zināmā pikapa „Ranger”. Taču „Ranger Raptor” nav tikai atšķirīga, par ierindas „Ranger” vienkārši glaunāka komplektācija.

26-Ranger Raptor_Focus ST

Tas tiešām ir īpašs automobilis un tā sniegums sasaucas ar ASV tirgiem domāto lielo „Raptor”, kas sērijveida automobilī, iedvesmojoties no Amerikas bezceļu sacensībām, Baja 100, apvienojis gan bezceļnieka spējas, gan ātrumu. Protams, „Ranger Raptor” ir aprīkots ar niknākās versijas EcoBlue 2,0 litru dīzeļdzinēju ar divām turbīnām, kas attīsta 213 Zs jaudu, 500 Nm griezes momentu, kā arī jauno 10 pakāpju automātisko pārnesumkārbu.

Taču to pašu var dabūt arī jau dažās dārgākajās ierindas „Ranger” komplektācijās.

Ford Performance speciālistu galvenais pienesums ir „Ranger Raptor” jūtami modificētā šasija.

„Raptor” ir par 15 cm platāka riteņu šķērsbāze, par 5,1 cm augstāks klīrenss (283 mm) un tas aprīkots ar adaptīviem FOX sporta amortizatoriem un atšķirīgiem balstiekārtas regulējumiem.

22-Ranger Raptor_Focus ST

Rezultāts ir vienreizēji labs! Varējām tiešā konfrontācijā pārliecināties, ka „Ranger Raptor” spēj teju lidot, nesatraucoties par zem riteņiem esošām bedrēm, akmeņiem vai koku saknēm, tur, kur parastais „Ranger” daudz vairāk liek sajust bezceļa reljefu un tomēr nespēj sacenties ātrumā.

Ne velti „Ranger Raptor” uzstādīti arī lielāki bremžu diski un speciāli izstrādātas „BF Goodrich” riepas ar papildu sānu stiprinājumiem. „Ranger Raptor” pilnpiedziņas sistēmai Terrain Management System ir seši dažādi režīmi – Normal komfortablai ripošanai pa ceļiem, Sport ātrai braukšanai pa asfaltu, Grass/Gravel/Snow braukšanai pa pļavām, smagāku granti un sniegu, speciāls režīms smiltīm un dubļiem, atsevišķs akmeņainām virsmām, bet Baja maksimāli ātrai braukšanai bezceļa apstākļos.

33-Ranger Raptor_Focus ST

„Ranger Raptor” cena 53 820 eiro ir par 12 tūkstošiem lielāka nekā ierindas„Ranger” visbagātākajai komplktācijai Wildtrack, taču tas ir snieguma vērts.

Savukārt pērn startējušais ceturtās paaudzes „Ford Focus” nu papildināts ar ierasto hot-hatch „Focus ST”. Turklāt Ford Performance nodaļa pirmoreiz nav aprobežojusies tikai ar karsto hečbeku, bet radījusi ar karsto universālu „Focus ST Wagon”. Ražotājs apticis, ka mūsdienu adrenalīna vergi ikdienā tomēr grib braukt ar maksimālu komfortu un pat novērtēs palielinātu ietilpību.

15-Ranger Raptor_Focus ST

ST modeļiem pieejams gan benzīna, gan dīzeļa motors. Līdz 6.decembrim jaunais ST būšot aplūkojams „Inchcape Motors” salonā Rīgā. „Focus ST” modeļi aprīkoti vai nu ar EcoBoost 2,3 litru benzīna dzinēju (280 Zs) un septiņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu, vai arī EcoBlue 2,0 litru dīzeļdzinēju, kas attīsta 190 Zs jaudu, bet komplektējas ar sešpakāpju mehānisko pārnesumkārbu. Protams, ka dīzeļa versija tomēr domāta miermīlīgākiem braucējiem. Ja benzīna ST hečbeks līdz 100 km/h ieskrienas 5,7 sekundēs, tad ST dīzeļdzinēja versijai nepieciešamas jau 7,6 sekundes. Arī nav lēni un tiek apgalvots, ka tāda auto degvielas patēriņa zemākā robeža ir tikai 4,8 litri uz 100 kilometriem. Benzīnniekam attiecīgi tuvu 8 litriem.

18-Ranger Raptor_Focus ST

Jau parastais ceturtās paaudzes „Ford Focus” izceļas ar precīzu un azartisku vadāmību, taču Ford Performance ST versijas papildinājis un pārveidojis ar adaptīvi regulējamiem amortizatoriem, spēcīgām bremzēm un citiem atšķirīgiem regulējumiem, kā arī jaunais ST pirmo reizi ir aprīkots ar elektroniski vadāmu ierobežotās berzes diferenciāli elSD un piekares uzraudzības un adaptēšanas tehnoloģiju Continuously Controlled Damping, kas ik pēc 2 milisekundēm apstrādā no svarīgākajiem piekares punktiem iegūto informāciju un attiecīgi koriģē amortizatoru darbību.

9-Ranger Raptor_Focus ST

ST mašīnām ir pieejami četri dažādi braukšanas režīmi – slidenam ceļam, standarta, sportiskais un sacensību (jāpasūta Performance komplektācija). Katram režīmam pielāgots atšķirīgs diferenciāļa, piekares uzraudzības sistēmas, stūres pastiprinātāja, bremžu, vilces vadības, automātiskās pārnesumkārbas vadības un ESC regulēšanas kopums. 333 trasē atvestais hečbeks ļāva saprast, ka tas pats automobilis, ar kuru var no sirds plosīties sacīkšu trasē, var būt arī ģimenes ikdienas sabiedrotais.

Birkas: