FOTO: “AutoMedia Latvia” reportāža: kuplā burziņā Rīgā prezentē jaunos “Peugeot” modeļus – 508 un “Rifter”

Peugeot 508 un Rifter raudzibas Riga 01

Andrejsalas restorānā “KOYA”, Rīgā otrdien, 19.jūnijā īpaši lūgtiem viesiem un autopreses pārstāvjiem Francijas autoražotāja “Peugeot” izplatītāji Baltijas valstīs “Peugeot Baltic” izrādīja tikai šajā rudenī pārdošanā nonākošos jaunos modeļus – zīmola jauno flagmani – vidējās klases “Peugeot 508” un “Partner” mantinieku “Rifter”, vienlaikus atklājot to cenas mūsu tirgū.

“Peugeot 508” jaunajā paaudzē ir piedzīvojis radikālas izmaiņas – no tradicionāla četrdurvju sedana kļūstot par piecdurvju automobili ar kupejas siluetu jeb fastback. Atcerēsimies, ka līdzīgas performances ir piemeklējušas arī 508 konkurentu “Opel Insinia”.

Peugeot 508 un Rifter raudzibas Riga 15

Jaunais 508 tikšot piedāvāts sākot ar otro (līdz ar to būtiski bagātīgāku) aprīkojuma līmeni Active, kas jau bāzes komplektācijā būšot aprīkots ar jaudīgu 180 zirgspēku PureTech benzīna dzinēju un jaunākās paaudzes 8-pakāpju automātisko pārnesumkārbu EAT8. Versijas ar manuālo pārnesumkārbu mūsu tirgū vismaz sākotnēji nemaz netikšot piedāvātas. Tas nozīmē, ka

“Peugeot” ar jauno 508 koncetrējas uz pēc laba aprīkojuma un dinamiskām braukšanas īpašībām prasīgiem klientiem.

Jaunā 508 cena sākas no 27 700 eiro.

“Peugeot 508” būs pārdošanā ar diviem PureTech benzīna turbomotoriem (180 un 225 Zs), kā arī trim BlueHDi dīzeļiem – 130 Zs, 160 Zs un 180 Zs. Jau Active komplektācijas aprīkojumā ietilpst mērinstrumentu bloks ar augstas rezolūcijas 12,3 collu digitālo ekrānu, radio ar 8 collu skārienekrānu, Bluetooth, Apple CarPlay un Android Auto funkcijas, automātiskā divu zonu klimata kontrole, kā arī virkne progresīvas aktīvās un pašivās drošibas sistēmas un komforta elementi.

Peugeot 508 un Rifter raudzibas Riga 10

Neiztrūkstoši 508 tiks piedāvāts arī sportiskajā GT-Line komplektācijā, kam tradicionāli piemīt gan atšķirīgas dizaina iezīmes, gan augsta līmeņa aprīkojums. Jaunais 508 GT-Line būs pieejams sākot no 33 700 eiro (180 Zs PureTech benzīna dzinējs kopā ar 8-pakāpju automātisko pārnesumkārbu). Savukārt modeļa ranga augšgalā atrodas 508 GT versija ar jaudīgo 225 zirgspēku dzinēju un izsmalcinātu pilno aprīkojumu, kam cena ir 39 400 eiro.

Nupat publiskotā universāļa “Peugeot 508 SW”cena salīdzinājumā ar fastback būs par 1200 € augstāka un modelis ar universālo virsbūvi pārdošanā nonāks 2019. gada sākumā.

“Peugeot Rifter” savukārt ir labi pazīstamā mazā komercfurgoniņa “Partner” evolūcija. Un mainījies ir ne tikai nosaukums. Gan modeļa dizains, gan funkcionalitāte ir pacelta jaunā līmenī, nodrošinot labāku lietošanas ērtību. Galvenā “Rifter” atšķirība ir savā segmentā lielāki 16” riteņi un augstāks klīrenss, kā arī vairāk apvidus modeļiem raksturīgas riteņu arku un sānu virsbūves aizsargdetaļas. Jaunais modelis ir arī aprīkots ar Peugeot i-Cockpit vadītāja vietu, kas ir pazīstams no zīmola citiem modeļiem. Peugeot Rifter ir daudzpusīgs un praktisks auto gan piecām, gan septiņām sēdvietā un divām virsbūves garuma versijām. Vienlaikus aprīkojumā ietilpst vairākas jaunākās paaudzes tehnoloģijas un jaudīgi dzinēji.

Sadarbībā ar kompāniju “Dangel” tiek piedāvāta pat visu četru riteņu piedziņas versija.

Savukārt komercklientiem, kas “Rifter”izmantos preču pārvadājumiem un darba braucieniem, ir pieejama arī N1 kategorija jeb mazā kravas furgona versija.

Peugeot 508 un Rifter raudzibas Riga 28

“Rifter” ir pieejami divu veidu benzīna motori ar 110 un 130 zirgspēku jaudu, kā arī trīs dīzeļa dzinēji ar 75, 100 un 130 zirgspēku jaudu, kas tiek kombinēti ar attiecīgi 5-pakāpju un 6-pakāpju manuālo pārnesumkārbu vai jauno 8-pakāpju automātisko pārnesumkārbu.

Arī “Rifter” tiks piedāvāts sākot ar “Active” komplektāciju par cenu no 17 900 eiro (110 Zs PureTech benzīna dzinējs ar 5-pakāpju manuālo pārnesumkārbu). Versijas ar lielāku attālumu starp asīm, lielāku ietilpību un par veseliem 35 cm garāku virsbūvi cena būs par 1200 eiro augstāka. Tuvākajā laikā tiks publicētas visu jaunā “Rifter” galīgo versiju un aprīkojuma versiju cenas. Interesanti, ka “Rifter” būs pieejama arī GT-Line komplektācijā, kas iepriekš šā segmenta automobiļiem pieejams nebija.

Pieredze ar iepriekš izlaisto “Peugeot Traveller”, kas arī savā segmentā noteicis jaunus komforta un estētikas standartus,  liek “AutoMedia Latvia” secināt, ka “Rifter” noteikts tāds pat virziens.

Abu jauno “Peugeot” modeļu oficiālā tirdzniecība sāksies tikai rudenī, bet jau sākot no nākamās nedēļas klienti var noformēt pasūtījumus, lai pirmie saņemtu savus automobiļus.

Birkas: