FOTO: “AutoMedia Latvia” reportāža: “Volkswagen” arī Latvijā prezentē SUV flotes flagmani jauno “Touareg”

VW Touareg prezentacija_26.06.2018. 31

Otrdien, 26.jūnijā Jaunmārupē, golfa klubā “Viesturi” noritēja jaunā trešās paaudzes “Volkswagen” krosoveru saimes ciltstēva “VW Touareg” prezentācija. “AutoMedia Latvia” piedāvā ielūkoties fotostāstā par šo notikumu.

Mazliet amizanti likās, ka ielūgumā bija rakstīts: “Volkswagen ielūdz Jūs uz jaunā Touareg slepenās prezentācijas pasākumu.”, bet pasākumā ne tikai tika atrādīti veseli trīs jaunā automobiļa eksemplāri, bet arī visai sīki klāstīts par šī modeļa daudzajām inovācijām un uzlabojumiem.

VW Touareg prezentacija_26.06.2018. 32

Interesanti bija uzzināt ne tikai to, ka jaunais “Touareg” nu aprīkots, piemēram, ar sistēmu Night Vision, kas kā naktī tā arī dienā uz mērinstrumentu displeja laicīgi brīdina par potenciālajām briesmām no gājējiem, riteņbraucējiem un meža zvēriem, bet arī to, ka Latvijas jauno automobiļu tirgū visādveida SUV spēkratu daļa jau 2017.gadā pieauga gandrīz līdz pusei jeb 44%.

“Volkswagen” šādai tendencei ir gatavs.

Vēl šogad nu jau kuplo Volfsburgas SUV plejādi papildinās arī pavisam niecīgu izmēru krosovers “T Cross”,

bet 2020.gadā gaidāms arī kupejveida automobilis “I.D. Crozz”.

VW Touareg prezentacija_26.06.2018. 27

Kas vēl attiecas uz jauno “Touareg”, tad šis Eiropas tirgos joprojām lielākais “Volkswagen” krosovers pašlaik tiek komplektēts ar sešcilindru 3,0 litru tilpuma turbodīzeli. Jauda 286 Zs un griezes moments 600 Nm, bet tas būs pieejams arī ar mazliet piezemētāku 231 Zs jaudu. Nākamā gada pašā sākumā tiks ieviests arī tāda pat tilpuma TFSI benzīna motors ar 340 Zs jaudu, kā arī jauns 4,0 litru tilpuma V8 TDI dīzeļmotors, kas jaudas un griezes momenta ziņā (421 Zs/900 Nm) kļūs par topversiju.

Par jaunā “Touareg”, kas būvēts uz tās pašas tehnoloģiskās platformas, ko izmanto ne tikai “Porsche Cayenne” un “Audi Q7”, bet arī “Bentley Bentayga” un “Lamboghini Urus”, konstrukciju, izmantotajām tehnoloģijām un aprīkojumu var klāstīt gari un ilgi. Nedarīsim to, jo kompetentāk tas gan jau sanāks “Volkswagen” centru darbiniekiem. Taču dažus faktus gribas piebilst. Piemēram, ka jaunā “Touareg” virsbūvē gandrīz puse (48%) detaļu ir darinātas no alumīnija un ka salona centrālais displejs ir 15 (!!!) collas liels.

VW Touareg prezentacija_26.06.2018. 19

Taču klausoties prezentācijā stāstīto un mazliet aptaustot pašu mašīnu, nāk prātā doma, ka ar katru jauno modeli, īpaši jau tādiem ‘resnā’ gala auto kā “Touareg”, Volfsburgas autoražotājs idejiski arvien vairāk attālinās no zīmola nosaukumā ietvertās jēgas – proti – tautas auto. Ne velti laikam ir izskanējušas baumas, ka kompānija apsver domu par nosaukuma maiņu.

Birkas: