FOTO: „AutoMedia.lv” apskats: Izstādes „Auto 2017” akcenti

1-Izstade Auto 2017

Kas to zin’, vai ik pavasara autosvētki Ķīpsalā – izstāde „Auto 2017” – tuvā nākotnē atgūs to spožumu, kas šim pasākumam kādreiz piemita? Vērtējot tuvākās aizvadīto gadu izstādes nereti esam bijuši visai kritiski. Kardinālas izmaiņas nemanījām arī šā gada izstādes atklāšanas dienā, tomēr dažus cerīgus akcentus saskatījām.

Kopš 2008.gada krīzes pīķa, kas Latvijas autotirgu paplucināja pamatīgi, pagājuši jau gandrīz 10 gadi. Kā jau iepriekš nereti dažādi tēmas pārzinātāji minējuši, ‘trekno gadu’ jaunu auto pirkšanas rekordus Latvija tuvājā laikā nesasniegs, taču tirgus esot atguvies. Ne iepriekš, ne arī izstādē „Auto 2017” to īsti sajust neizdodevās, lai gan dažas cerīgas iezīmes šā gada izstādei piemīt.

Pirmkārt,

mazliet ir audzis pārstāvēto automarku skaits un nedaudz plašumā pletusies arī pati ekspozīcija.

Patīkami, ka izstādē atkal redzam vismaz dažus premium zīmolus – konkrēti „Land Rover” un „Jaguar”. Uz šī fona mazliet pieveram acis uz to, ka lauvastiesu no vieglo automobiļu zīmoliem faktiski nodrošina vien divi multibrendu tirgotāji, bez kuru atsaucības „Auto 2017” čiks vien būtu. „Škoda” un „Toyota”, piemēram, šogad iztiek vien ar galīgi skopu dalību „Latvijas Gada auto” stendā. Tātad – rīkotājiem vēl plašs ‘neuzarts lauciņš’.

Par vienu no izstādes "karstākajiem" jaunumiem uzskatāms krosovers "Renault Koleos"

Par vienu no izstādes “karstākajiem” jaunumiem uzskatāms krosovers “Renault Koleos”

Joprojām nebeidz izbrīnīt atsevišķu pārstāvju pieeja dalībai izstādē. Ja „Renault” un „Honda” tirgotāji savus karstākos jaunumu – attiecīgi krosoveru „Koleos” un jaunāko „Civic” vismaz ar kaut kādu troksnīti prezentēja, tad citos stendos paši zīmolu pārstāvji jaunumiem neveltīja teju nekādu ievērību. Tā klusi un pieticīgi „Nissan” stendā savu pirmo lielāko debiju plašas publikas priekšā Latvijā aizvadīja jaunā „Micra”. „Peugeot” stendā nekas neliecināja, ka kaut kas īpašs starp pārējiem ir jaunais „Peugeot 5008”. Arī jaunais „Land Rover Discovery” un „Hyundai i30” netika pasniegti, kā īpaši, lai gan tie ir konkrēto zīmolu svaigākie un intriģējošākie jaunumi.

"Auto 2017" viena no "naglām" - jaunais "LR Discovery"

“Auto 2017″ viena no “naglām” – jaunais “LR Discovery”

Mēs izstādes apmeklētāju uzmanību vēl pievērsīsim arī „Mazda” stendam. Tur it kā nekā gluži jauna nav, taču divvietīgā „MX-5” Latvijā pirmoreiz ieradusies versijā ar cieto jumtu un tas tomēr ir notikums. Tāpat kā notikums ir vienvietīgā elektromobiļa „Renault Twizy” izstādīšana. Nopirkt to nevar, bet apskatīt un izložņāt var.

Otrkārt, šogad visnotaļ interesants jau ir arī smagā komerctransporta piedāvājums. Līderu „Volvo Trukcs” iztrūkums ir saprotams, jo uzņēmums bija koncentrējies uz savas 20.gadu jubilejas nudien vērienīgu svinēšanu. Toties izstādē ar saviem jaunumiem bija redzami gan „Scania”, gan „Mercedes-Benz” un „MAN”. Vēl iztrūka vien nozīmīgā „DAF”.

"Scania" stendā ritēja aktīva darbība

“Scania” stendā ritēja aktīva darbība

Mums – jaunu automobiļu apskatniekiem, protams, kombinētās autoizstādes svarīgākā daļa ir jaunu vieglo automobiļu un komerctransporta ekspozīcijas. Saprotam, ka lielai daļai izstādes apmeklētājiem tas gluži tā nav un vissaitošākā šķiet „Auto Exotica” halle, kurā mēs saprotam mazāk un orientējamies sliktāk. Mūsu vērtējumā vairākus iepriekšējos gadus tieši „Exotica” izstādi „Auto” kaut cik izvilka, jo jauno mašīnu sadaļas bija salīdzinoši ‘plānākas’ un bālas. Šogad radās pretējs iespaids.

Unikāls auto - īsts, braucams kinovaronis

Unikāls auto – īsts, braucams kinovaronis

Par spīti patiešām unikālajam zviedru Betmobilim un atsevišķiem citiem eksemplāriem, piemēram, no „Chrysler PT Cruiser” atvasinātās kāzu karietes, igauņu dragreisa monstram „Funny Car”, sacīkšu ikonai „AC Cobra”, ar leģendārā Airtona Sennas līdzdalību tapušajam „Honda NSX”,

„Auto Exotica” šķita bālāka nekā citus gadus.

Iespējams, pie vainas halles iekārtojums, jo arī pērles ir jāprot pasniegt. Pat miljonu vērtā Betmena auto stends neaizrāva, bet citas pērlītes kaut kā neuzmirdzēja krāsaino lētāka un dārgāka tjūninga, drifta un restaurēto spēkratu jūklī.

Krievijā tapusi kāzu kariete

Krievijā tapusi kāzu kariete

Papildus jau pieminētajiem mūsu uzmanību pievērsa arī „Smart Club Latvia” uzbūvētais limuzīns, kā arī kāds motocikls. Kādā mums īsti nesaprotamas ievirzes stendā stāvēja, šķiet, jaunākais „BMW Cafe Racer”.