FOTO: „AutoMedia.lv” ieskats: Kas sagaidāms un kas pārsolīts gaidāmajā izstādē „Auto 2016”

Izstades Auto 2016 preses konference 01

Jau piektdien 15.aprīlī, Ķīpsalas izstāžu kompleksā durvis vērs ikgadējā autoindustrijas izstāde „Auto 2016”. Pirmdien (11.04.) izstāžu sabiedrība „BT 1” preses konferencē medijiem vēstīja par šāgada izstādes jaunumiem un interesantākajiem nedēļas nogalē apskatāmajiem automobiļiem.

„Auto 2016”, kā jau tas pēckrīzes gados ierasts, apvienos vairākas ar autoindustriju saistītas tematiskās sadaļas – jaunu vieglo un apvidus auto ekspozīciju „Auto”; komerctransporta un speciālās tehnikas ekspozīciju “Transporta tehnika”; autoservisu aprīkojuma, autoremonta instrumentu un piederumu ekspozīciju “Auto mehānika”, kā arī autotūninga un vēsturisko automobiļu ekspozīciju „Auto Exotica”.

No dzirdētā preses konferencē noprotams, ka spilgtākā un skaļākā sadaļa kā allaž būs „Auto Exotica”.

Tajā būs redzami arī vēl Latvijā iepriekš neizrādīti autotūninga darbi, tostarp Disneja studijas animācijas filmu seriāla „Ledus sirds” (“Frozen”) stilā pārbūvēts “BMW” kabriolets un uz “Mazda RX-8” bāzes izveidota Robokopa patruļmašīna. Kā allaž eksotisko automobiļu izstādē būšot pārstāvēti amerikāņu klasiskie spēkrati no leģendārās muskuļauto ēras. Īpašs šīs kategorijas eksemplārs esot 1966.gada sešvietīgā kupeja “OldsmobileToronado”, kas ir zīmīga ar to, ka ir pirmais pēckara priekšpiedziņas sērijveida spēkrats ASV. Izstādē aplūkojamais eksemplārs esot vienīgais šādi restaurētais “Toronado” Eiropā.

Par Disneja tēlu kļuvušais "BMW"

Par Disneja tēlu kļuvušais “BMW”

Vēl viens amerikāņu auto meistardarbs izstādē būšot 1973.gada “Dodge Charger”, kam ir viscaur hromēts dzinējs, kas sniedzas cauri motora pārsegam un nodrošina iespaidīgu izskatu. Šis auto pārbūves gaitā ieturēts “Ātrs un bez žēlastības” (“Fast&Furious”) filmas stilā un tā dzinēja jauda palielināta līdz 900 zirgspēkiem.

No klasiskajiem spēkratiem interesants eksponāts būšot 1986.gada “Mercedes-Benz 560SEC”. Izstādē šī garā un greznā vācu kupeju ar V8 dzinēju būšot aplūkojama kabrioleta versijā. Šis ekskluzīvas versijas automobilis “Mercedes-Benz” uzraudzībā savulaik ticis speciāli izgatavots pārdošanai saulainajā Kalifornijā. Vēl “Auto Exotica” ekspozīcijā kā allaž būšot dažādi tūninga projekti no Zviedrijas un Baltijas valstīm, autosporta un ielas muskuļamšīnas, restaurēti klasiskie auto, kā arī tūninga piederumu klāsts.

Izstādes projekta vadītājs Gints Šāvējs, atbildot uz „AutoMedia.lv” jautājumu, vēstīja, ka komerctransporta un jauno auto sadaļās kopumā būšot pārstāvēti aptuveni 30 ražotāju zīmoli, tostarp, Rīgas izstādē pirmoreiz oficiāli tikšot eksponēts arī amerikānu ražotāja „Tesla” elektroauto. Tiesa, arī pēc preses pasākuma tā īsti nekļuva skaidrs cik tad īsti un kādi zīmoli tiks pārstāvēti vieglo auto sadaļā „Auto”. No solītā skaidrs, ka bez pieminētās „Tesla” būs redzami arī „Ford”, „Seat”, „Renault”, „Nissan”, „Mazda”, „Opel”, „Hyundai”, „Subaru”, „Volkswagen” un „Alfa Romeo” modeļi. Daži no tiem, iespējams, tikai autoindustrijas jaunumu ikgadējā konkursa „Latvijas Gada auto” stendā.

Izstādē tiks atvērts katalogs "Latvijas Gada auto 2016"

Izstādē tiks atvērts katalogs “Latvijas Gada auto 2016″

Pieļauju, ka šo to izstādes rīkotāji vēl patur noslēpumā un ar paziņojumiem ‘izšaus’ pēdējā brīdī, taču „Auto” sadaļa šāgada izstādē atkal, mūsuprāt, būs tāda ‘pašķidra’. Arī daļa no iepriekš solītajām Latvijas un Baltijas mēroga pirmizrādēm ir diskutablas. Piemēram, jaunās paaudzes „Ford Mustang” oficiālā prezentācija Latvijā (protams, krietni šaurākai auditorijai) tika aizvadīta jau 10.martā. Dienu vēlāk Biķernieku sporta kompleksā notika „Seat Leon ST Cupra” prezentācija. Tāpat vēl agrāk oficiāli vismaz presei tika jau atrādīta jaunā „Renault Megane” utt. Turklāt virkne izstādes ‘jaunumu’ jau mēnesi un dažs pat ilgāk ikvienam ir pieejami attiecīgo zīmolu pārstāvju autosalonos. Interesi gan jau izsauks pie mums reti sastopamais ielas sporta auto „Alfa Romeo 4C”, taču šis auto tiek ražots jau no 2013.gada. Kā īstu pirmizrādi no izstādes rīkotāju minētajām varam atzīt vien jauno „Ford Focus RS”.

Par to, kas īsti būs skatāms komerctransporta sadaļā, preses konferencē nekas netika minēts.

Auto remonta profesionāļiem gan jau būs saistoši sadaļā “Auto mehānika”, jo izstādes laikā notiks gan ikgadējais jauno mehāniķu konkurss, gan tikšot eksponēti vēl reti sastopami auto remonta iekārtu stendi. Taču izstādes vidējam apmeklētājam tieši šī „Auto” sadaļa, kas, iespējams, būs viena no satura ziņā kvalitatīvākajām, mūssuprāt, ir sveša un mazpievilcīga.

Amizanti šķita, ka pēc preses konferences rīkotāji bija sarūpējuši žurnālistiem iespēju klātienē iepazīt vienu no dažiem Latvijā pārbūvētajiem automobiļiem, ko darbina ar malkas sadedzināšana. Nu gan jau tas nebija domāts kā Latvijas mobilitātes nākotne, bet gan eksotika.

Nav problēmu braukt, kurinot malku, taču līdzi jāved šāda "plīts".

Nav problēmu braukt, kurinot malku, taču līdzi jāved šāda “plīts”.

Piebildīsim, ka degvielas mazumtirgotājs „Neste” izstādē „Auto 2016” publiku turpinās iepzīstināt ar, kā tiek apgalvots, jauna tipa dīzeļdegvielu, kam pasaulē šobrīd neesot analogu. Oficiālā šī „Neste” produkta prezentācija medijiem noritēs dienu iepriekš – piektdien, 14.aprīlī „Neste” degvielas uzpildes stacijā Krasta ielā 68.