FOTO: “AutoMedia.lv” iesaka: Kam nepaiet garām izstādē “Auto 2016″

0-Auto2016_Daiga

Vēl atlikusi ikgadējās spēkratu izstādes “Auto 2016″ pēdējā diena un “AutoMedia.lv”, pabijusi tur divas pirmās, iesaka nepaiet garām mūsu uzmanību piesaistījušajiem eksponātiem… Izstādes rīkotāji atklāšanas dienā publicēja savu versiju par TOP 10 apskates objektiem. Mēs piedāvājam savējo TOPu, kas vairāk būs orientēts ļaudīm, kas fokusējušies uz jauno auto ekspozīciju.

Izstādes rīkotāju TOP 10 “AutoMedia.lv” TOPs
Itāliešu ekstravagantais „Alfa Romeo 4C Spider” „Alfa Romeo 4C Spider”, lai arī kā modelis nu galīgi nav nekas jauns, tomēr ir vērts aplūkot uzmanīgāk, jo tas ir skaits auto, turklāt Spider versijā nudien Latvijā laikam nav redzēts.
“Ford Mustang” pirmo reizi oficiāli Eiropā. “Ford Mustang” ir kulta auto jau desmitiem gadu visā pasaulē. Šī jaunā paaudze beidzot oficiāli, nevis tikai pie ‘pelēkajiem dīleriem’ nopērkama visā Eiropā, tostarp arī Latvijā.
Pirmais iekārojamais elektromobilis “Tesla Model S”. Viens otrs elektroauto “Tesla Model S” braukā arī Latvijā, bet šie auto nekad nav tikuši eksponēti Latvijas izstādēs. Skaists, atšķirībā no citu ražotāju piedāvātā elektromobiļu dizaina.
Ekskluzīvais hibrīds “Fisker Karma”. Pilnīgi droši par to neesam, jo CSDD reģistru rūpīgi nepārbaudījām, bet eksluzīvais hibrīdauto “Fisker Karma”, iespējams, Latvijā iepriekš nav redzēts nekur – ne uz ceļiem, ne istādēs. Efektīgs gan ārēji, gan pēc spējām.
“Renault Megane” ar piestūrējošiem aizmugurējiem riteņiem. No “Renault” klāsta mēs vairāk vēlamies izcelt nevis “Megane”, kas, protams, ir pirmais kompaktauto ar dārgākajā versijā piestūrējošiem aizmugures riteņiem, bet gan “Talisman GrandTour”. “Talisman” universālim “Auto 2016” ir patiešām Latvijas pirmizrāde.
Pasaulē populārākais rodsters “Mazda MX-5”. “Mazda MX-5” ir īsts globāla mēroga bestsellers jeb dižpārdoklis. Jaunā paaudze visticamāk turpinās tradīciju. Žurnālistu nesen piešķirtais “Pasaules Gada auto 2016” tituls apliecina šī auto potenciālu.
BMW kabriolets “Ledus sirds” stilā. “Frozen”, protams, ir interesants tūninga objekts jeb drīzāk – pasaku tēls, bet mēs iesakām nepaiet garām kam mazāk krāšņam, bet praktiskam un nudien efektīgam – kādai īstai pirmizrādei “Ford” stendā. Jaunajam “Focus RS”. Īsts prieka avots, turklāt pavisam drīz būs reāli nopērkams.
Robokopa patruļmašīna. Roboskopa patruļmašīna, mūsuprāt, var iedvesmot attiecīgu filmu cienītājus, toties “Opel Astra ST” jeb jaunās “Astra” universāls var kļūt par taustāmu mīļu draugu uz gadiem, ja esat finansiāli stabils un meklējat nelielu, bet ietilpīgu auto. Starp citu, “Astra ST” izstādē ir starp retajām Latvijas pirmizrādēm.
„Oldsmobile Toronado”. „Oldsmobile Toronado”, protams, ir ievērības cienīgs auto Amerikas autoindustrijas vēsturē un priecēs tamlīdzīgu mašīnu fanus, bet Latvijā plaši iecienītā SUV segmenta kontekstā mums daudz interesantāks šķiet vēl viens “Ford” stenda eksponāts. Līdz šim tikai Ziemeļamerikā pieejamais krosovers “Edge” jaunajā paaudzē debitē arī Eiropā, tostarp Latvijā. Starp citu, izstādes eksponāts pat nav īsts sērijveida eksemplārs, bet tā sauktais pre production, tamdēļ tā salonā apmeklētājiem iekļūt nav ļauts. Baltijas pirmizrāde bez jebkādām diskusijām.
“Dodge Charger” hromētais V8 motors. “Dodge Charger” hromētais V8 motors, protams ir ellīgi jaudīgs, bet kāda mums no tā jēga? Jestrāku braucamo cienītājiem toties interesants varētu būt pieticīgā vietā – āra ekspozīcijā – atrodamais karstais hečbeks “Peugeot 308 GTi”.
“Exotica” hallē mums šogad daudz interesantāks par allaž skatāmajiem visu vecumu un dažāda kaluma ‘bumeriem’ šķita Smart Club Latvia stendiņš. Un vēl, gribam aicināt neaiziet garām “Neste” stendam jauno auto hallē un iegūt informāciju par jauna tipa dīzeļdegvielu, ko kopš ceturtdienas arī Latvijā piedāvā Somijas kompānija. Mums radās kāre vismaz vienu bāku Prodiesel izbraukt. Tad jau manīs…