FOTO: “AutoMedia” reportāža: Rīgā autopreses pārstāvjiem atrāda jauno “Audi” apvidnieku Q8

1-Audi_Q8 prezentacija

Ceturtdien, 2.augustā Rīgā tika prezentēts jaunais “Audi” SUV klases pārstāvis – Audi Q8. Latvijā “Audi” dīleru centros “Moller Auto Rīga” un “Moller Auto Lidosta Audi jaunais modelis būs pieejams no 6.augusta ar sākumcenu 70 500 eiro, bet tirdzniecība reāli sāksies tikai septembrī.

“Jaunais “Audi Q8” atklāj vēl nebijušu dimensiju zīmola SUV modeļu klasē, pārsteidzot ar sportisku dinamiku un augstākās klases prestižu, kas nelīdzinās nevienam citam “Audi” apvidus automobilim, prezentācijā uzsvēra “Audi” zīmola vadītājs Latvijā un Lietuvā Igvars Ļubka.

26-Audi_Q8 prezentacija

“Audi” apvidnieku Q sērijas modeļu jaunums “Audi Q8” ir apveltīts ar slīpu jumta līniju, kas noslēdzas ar viegli ieliektiem “D” balstiem. Tādējādi dizaineri visai nepārprotami ir radījuši siluetu, kas atmiņā atsauc leģendāro “Audi Quattro” kupeju. Gluži kā oriģinālajam “Audi Quattro” arī aizmugurējā optika savienota ar platu melnas joslas pamatni.

15-Audi_Q8 prezentacija

Jaunais pavidnieks, kas nu uzskatāms par “Audi” Q sērijas flagmani, dala tehnoloģisko platformu ar tādiem “Volkswagen” grupas līdziniekiem kā vistiešākais radinieks Q7, kā arī “Porsche Cayenne”, “VW Touareg” un arī vēl elitārākajiem “Bentley Bentayga” un “Lamborghini Urus”.

25-Audi_Q8 prezentacija

Salīdzinājumā ar Q7, Q8 ir par par 53 mm īsāks, tikpat augsts, bet par 27 mm platāks, kā arī ar nemainīgu riteņu garenbāzi. Salona plašumu ziņā pieaugums ir jūtams, jo Q7 garuma pārsvars ir uz apjomīgāka bagāžnieka rēķina.

Sākotnēji Q8 būs pieejams tikai ar 3,0 litru tilpuma 286 Zs TDI turbodīzeli, bet nākamajā gadā spēka agregātu gammai pievienosies arī mazliet pieticīgāks 231 Zs TDI, kā arī 340 Zs vērts TFSI benzīna motors.

Lai arī jau standarta Q8 ir veidots kā dinamiskās grupas krosovers, tuvā nokotnē tikšot izlaistas arī vēl sportiskās SQ8 un RS Q8 modifikācijas.

Pats par sevi saprotams, ka Q8 ir pieejamas visjaunākās un drošības, braukšanas palīdzības un izklaides sistēmas. Latvijā “Audi Q8” standarta aprīkojumā ir informācijas un izklaides sistēma MMI Navigation. Papildu aprīkojumā pieejamā MMI Navigation plus iekļauj Audi connect datu pārraides moduli ar LTE standartu un Wi-Fi. Pēc izvēles pieejamā Audi connect atslēga ļauj autovadītājam aizslēgt un atslēgt transportlīdzekli, kā arī iedarbināt dzinēju ar Android viedtālruni.

11-Audi_Q8 prezentacija

Novietojot automobili stāvvietā, pārvietojoties pilsētā vai garos pārbraucienos, “Audi Q8” piedāvā virkni vadītāja drošībai domātu palīgsistēmu. To vidū ir adaptīvā kruīza kontrole, efektivitātes asistents, palīgsistēma krustojumu šķērsošanai, joslu maiņas brīdinājums un 360 grādu kameras. Viens no izcilākajiem papildinājumiem ir tālvadības garāžas pilots automobiļa novietošanai garāžā (remote garage pilot), izmantojot myAudi lietotni, kas tiks ieviests 2019. gada sākumā. Jau tagad ar myAudi lietotni viedtālrunī, iespējams aktivizēt dažādas apgaismojuma funkcijas un iespējas, atrodoties ārpus auto.

Ar daļējā hibrīda tehnoloģiju (MHEV) braukšanas sistēmas ir īpaši efektīvas. Bremzēšanas laikā iespējams atjaunot līdz 12 kW jaudas, bet MHEV  tehnoloģija nodrošina ilgstošu kustību ar deaktivizētu dzinēju, start-stop sistēmu aktivizējot jau no 22 km/h.

9-Audi_Q8 prezentacija

Isajā izbraucienā, kas tika piedāvāts prezentācijas ietvaros, neievērota nevarēja palikt MMI bezpogu skārienvadības koncepcija, kas nodrošina piekļuvi gandrīz katrai funkcijai, izmantojot divus lielus displejus. Augšējais 10,1 collas ekrāns nodrošina informācijas un izklaides funkcijas, kā arī navigācijas sistēmu vadību. Zemāk esošais  8,6 collu lielais ekrāns atvēlēts klimata kontroles un ērtību funkcijām, navigācijas teksta ievadei un īsceļiem.

Birkas: