FOTO: Jaunie 5.sērijas BMW prezentēti arī Rīgā. Pārdošanā jau no 11.februāra

1-BMW 5.Series prezentacija Riga_10.02.2017.

No sestdienas, 11.februāra visā pasaulē, tanī skaitā arī Latvijā pie pircējiem nonāk BMW 5.sērijas jaunākais modelis. Savukārt dienu iepriekš intriģējošais jaunums tika atrādīts mediju pārstāvjiem.

Uzsākot septītās paaudzes 5.sērijas (rūpnīcas kods G30) tirdzniecību, Bavārijas autoražotājs sākumā tirgū laiž automobiļus ar diviem benzīna dzinējiem – BMW 530i un BMW 540i, kā arī divas dīzeļmašīnas BMW 520d un BMW 530d. Visas  četras modifikācijas būs pieejamas arī pilnpiedziņas izpildījumā xDrive.

33-BMW 5.Series prezentacija Riga_10.02.2017.

Lai arī sākotnēji var šķist, ka vizuālās pārmaiņas ir nelielas, jaunā auto izveidē liels uzsvars likts uz aerodinamiku un svara samazināšanu. Izmatojot Efficient Lightweight dizaina koncepciju, šasija ir padarīta vismaz par 100 kg vieglāka un iegūts vienmērīgs svara sadalījums, kas nodrošina lielisku automobiļa izsvarojumu un attiecīgi stabilitāti. Slaidais sedans ir 4935 milimetrus garš, bet tā aerodinamiskais koeficients ir Cd = 0.22, kas esot jauns attiecīgās automobiļu klases etalons.

BMW jaunās 5.sērijas modeļi var lepoties ar nudien plašu autovadītāja palīgsistēmu klāstu.

Tostarp, septītās paaudzes modeļi sper soļus pašbraucošo auto virzienā. Piemēram, ar būtiski uzlaboto aktīvo kruīza kontroli (ACC) un joslas ievērošanas kontroles palīgu tagad autovadītājs var noteikt kruīza kontroles ātruma ierobežojumus, no kuriem spēkrats pats palīdz ievērot attālumu, regulēt paātrinājumu, bremzēt un ievērot joslu. Īpaši lietderīgi tas būs lēnā satiksmē vai sastrēgumu laikā.

19-BMW 5.Series prezentacija Riga_10.02.2017.

BMW 5.sērijas jaunie modeļi ir aprīkoti ar jaunāko komunikāciju un izklaides iDrive sistēmu. Plašākajā komplektācijā uz skārienjutīga, augstas izšķirtspējas 10,25 collu ekrāna redzama navigācija, tālruņa, izklaides un auto funkcijas. Turklāt sistēmu var vadīt ar iDrive vadāmierīci, balss komandām, žestiem vai no skārienjutīgā ekrāna.

18-BMW 5.Series prezentacija Riga_10.02.2017.

Labākai komforta sajūtai salīdzinājumā ar priekšgājēju jaunās  automašīnas salonā ir paplašinātas sīklietu uzglabāšanas iespējas un izbrīvēts vairāk vietas aizmugurē sēdošo pasažieru kājām, kā arī klāt nākuši dažādi komforta elementi sēdekļiem, salona akustiskās izolācijas risinbājumiem, klimata kontroles sistēmai u.t.t.

Visi priekšējo lukturu varianti, kas paredzēti BMW 5.sērijas sedaniem, jau standartā aprīkoti ar LED tehnoloģiju. Kā izvēles aprīkojums pieejami adaptīvie LED priekšējie lukturi ar mainīgu gaismas sadalījumu, tostarp adaptīvajām līkumu izgaismošanas gaismām un BMW Selective Beam pretapžilbināšanas tālajām gaismām ar distanci līdz pat 500 metriem.

17-BMW 5.Series prezentacija Riga_10.02.2017.

Jau šā gada martā tirgū nonākšot arī BMW 5.sērijas sedans ar uzlādējamu hibrīda sistēmu BMW 530e iPerformance veidolā. BMW eDrive sistēmas jauda paredzēta 252 Zs apmērā. Tāpat martā parādīsies BMW M550i xDrive. Tā V8 dzinējs spēšot attīstīt 462 Zs un 650 Nm viklmi. Šī sportiskā modifikācija 0 – 100 km/h spējot sasniegt 4 sekundēs.

Birkas: