FOTO: „Kadjar” tiek noņemts ‘pārklājs’

9-Renault Kadjar

Dažādi ziņu avoti, tostarp arī „AutoMedia.lv”, aptuveni pirms nedēļas jau vēstīja, ka Francijas lielākais autoražotājs „Renault” sācis ‘izspēlēt’ gaidāmā jaunā krosovera „Kadjar” ‘kārti. Nu kompānija izplatījusi arī šādu tādu tehnisko informāciju un atklājusi kompaktā apvidus tipa automobiļa dizainu.

“Renault Kadjar” tiks izlaists uz “Renault-Nissan” alianses kopējas modulārās CFM platformas, kas nozīmē, ka tehniski tas būs radniecīgs ar jaunās paaudzes “Nissan Qashqai” un “Nissan X-Trail”.

Publiski plaši izrādīts „Kadjar” tiks martā notiekošajā Ženēvas autoizstādē.

Pašlaik kļuvis zināms, ka auto ir 4,45 metrus garš un tam ir 19 cm klīrens, kas nodrošinās pietiekamu iespēju pārvietoties arī apvidus apstākļos. Radniecība ar „Nissan” nozīmē, ka pilnpiedziņas nodrošināšanai būs izmantota jaunākās paaudzes All Mode 4×4 piedziņa, kas uzskatāma par vienu no labākajām kompakto krosoveru pasaulē. Automobilim ir arī vērā ņemams 472 litru ietilpības bagāžas nodalījums. Aizmugurējo sēdekļu atzveltnes nolokāmas proporcijā 40 pret 60, bet nolaižama priekšējā pasažiera sēdvietas atzveltne ļaus pārvadāt arī priekšmetus, kas ir teju visa salona garumā.

6-Renault Kadjar

“Renault Kadjar”, līdzīgi kā daudzi citi krosoveri būs pieejams arī ar vientilta (priekšējā) piedziņu. Pilna tehniskā informācija gan jau pietaupīta Ženēvai, tostarp spēka agregātu un pārnesumkārbu piedāvājums. Tomēr diezgan droši var prognozēt, ka dzinēju un transmisiju izvēle būs cieši līdzīga ar “Nissan Qashqai”. Proti, zem „Kadjar” motora pārsega vietu visdrīzāk radīs 1,2 līdz 1,6 litru benzīna un dīzeļa turbomotori.

„Renault” dīleris „Mūsa Motors” ziņo, ka pirmās mašīnas Rīgā gaidāmas aptuveni uz jūnija otro pusi.

Jāpiebilst, ka kopš 2007.gada izlaistais pirmais “Renault” krosovers “Koleos” arī bija būvēts uz tā laika “Qashqai” platformas, taču ir nepilnus 10 cm garāks un nez vai “Kadjar” tiks komplektēts ar 2.0 dCi dīzeli kā “Koleos”. Jaunajam krosoveram gan jau tiks piešķirts 1,6 litru tilpuma dCi.

Birkas: