FOTO: Latvijā ieradies “Renault Talisman Grandtour”

25-renault-talismam-grandtour-prezentacija_08-09-2016

Ceturtdien, 8.septembrī Mārupē, golfa klubā „Viesturi” ar prezentāciju autojomas mediju pārstāvjiem tika ievadīta „Renault Talisman Grandtour” tirdzniecības uzsākšana Latvijā. Tādējādi „Talismam Grandtour” paplašina izvēli D segmenta universāļu saimē.

Atgādināsim, ka jau agrāk arī mūsu pircējiem kļuva pieejams „Talisman” sedans. Interesanti, ka ārējos izmēros universāls ir gandrīz tieši tāds pats kā sedans (tikai + 1 cm), lai gan pierasts, ka tā sauktie vagoni ir garāki par analoga modeļa sedaniem.

26-renault-talismam-grandtour-prezentacija_08-09-2016

Visādu izmēru krosoveru plašā invāzija, protams, ir samazinājusi Eiropas pircēju interesi arī par paliela izmēra universāļiem un to tirgus daļa pēdējos gados no 18% samazinājusies līdz 14%. Atšķirībā no D segmenta sedaniem, ko Latvijā vairāk izvēloties uzņēmumi, universālu mērķauditorija ir privātpersonas un mazā biznesa pārstāvji. „Talisman Grandtour” bagāžas izvietošanai pieejamā telpa ar nolocītām otrās rindas sēdekļu atzveltnēm ir 1,7 m³.

Tāpat kā sedans, arī „Talisman Grandtour”, kura garums ir 4,86 m, ir pieejams ar visnotaļ bagātīgu mūsdienu jaunāko tehnoloģiju paketi drošības un komforta jomā. Taču

šo francūžu modeli no citu zīmolu līdziniekiem visvairāk atšķir pieejamā visu riteņu stūrēšanas sistēma 4Control,

kas pieejama arī citiem „Renault” modeļiem. Dārgākajās izpildījuma versijās auto tiek aprīkots ar ļoti kvalitatīvu „Bose” skaņu tehniku. Savukārt Renault MULTI-SENSE sistēma ļauj izbaudīt četrus ieprogrammētus braukšanas režīmus – Eko, Komforta, Neitrālu un Sporta, kā arī atļauj vadītājam izvēlēties individuālus auto agregātu (motora, balstiekārtas, stūres mehānisma, pārnesumkārbas, salona izgaismojuma) iestatījumus.

10-renault-talismam-grandtour-prezentacija_08-09-2016

Motoru izvēle ir faktiski tāda pati kā sedanam – trīs jaudu (110, 130, 160 Zs) dīzeļagregāti un divi benzīna motori – attiecīgi 150 un 200 Zs. Vēlāk būšot pieejama arī ‘visuzlādētākā’ 225 Zs versija.

Latvijas tirgū “Talisman” galvenie konkurenti ir vācu “VW Passat” un japāņu “Toyota Avensis”. Tiek uzsvērts, ka gan „Talisman”, gan „Talisman Grandtour”, atšķirībā no priekšgājēja „Renault Latitude” tiek ražots Francijā un sadarbības līguma ietvaros tā ražošanas procesa kvalitātes nodrošināšanā dalību ņēmis Vācijas koncerns „Daimler”.

„Talisman Grandtour” bāzes cenas grozās ap 24 000 eiro, bet visbagātākajās komplektācijās var pat pārsniegt 40 000 eiro.

Vairāk par “Talisman Grandtour” īpašībām ceram vēstīt pēc izmēģinājuma brauciena.