FOTO: Pārdošanā Latvijā nonāk jaunais “VW Arteon”

31-VW Arteon_11.07.2017

Rīgā, 11.jūlijā norisinājās jaunā „Volkswagen” flagmaņa „Arteon” prezentācija nozares žurnālistiem, bet jau no 12.jūlija jaunās automašīnas ikviens interesents var apskatīt un novērtēt dīleru salonos. Jaunais modelis, kas aizstāj „VW CC”, apvieno klasiski sportiskus dizaina elementus, ir apveltīts ar eleganci un arī ietilpību.

„VW Arteon” tiek pozicionēts jau kā biznesa klases automobilis, kam tirgū nāksies konkurēt arī ar premium zīmolu līdziniekiem, piemēram „Audi A5” un „BMW 3.Series GT”.

26-VW Arteon_11.07.2017

Modeļa piedāvājumā paredzēti trīs benzīna un trīs dīzeļmotori, kas piedāvā jaudu no 150 līdz 280 zirgspēkiem. Zīmīgi, ka

visas „Arteon” modifikācijas tiek komplektētas tikai un vienīgi ar robotizēto DSG divsajūgu pārnesumkārbu,

bet ar manuālo transmisiju šis auto nemaz nav pieejams. Modelim ir pieejama arī visu riteņu piedziņas sistēma 4Motion. Pats par sevi saprotams, ka „Arteon” apveltīts arī ar plašu pasīvās un aktīvās drošības sistēmu klāstu un bagātīgu komunikāciju un izklaides aprīkojumu. „Arteon” jaunākajā Euro NCAP (Eiropas jauno automobiļu novērtēšanas programmas) testu sērijā saņēmis augstāko – piecu zvaigžņu novērtējumu, īpaši izceļot inženieru veikumu gājēju aizsardzībā.

Pieejamās drošības sistēmas nodrošina pilnu "Arteon" 360 grādu uzraudzību

Pieejamās drošības sistēmas nodrošina pilnu “Arteon” 360 grādu uzraudzību

Aptuveni 150 kilometrus garajā izmēģinājuma braucienā līdz Siguldai un atpakaļ, protams, nebija iespējams pilnvērtīgi iepazīt jauno auto. Turklāt prezentācijā tika piedāvātas tikai greznākās R Line sērijas mašīnas, kas atšķiras ar labāku aprīkojumu un greznāku vizuālo noformējumu. Tomēr paspējām novērtēt, ka, pateicoties garajai 2841mm riteņu garenbāzei, pasažieriem aizmugurējos sēdekļos nudien ir daudz vietas.

Progresīvā pasažieru aizsardzības sistēma prot prognozēt arī uztriekšanos no aizmugures

Progresīvā pasažieru aizsardzības sistēma prot prognozēt arī uztriekšanos no aizmugures

Arī auto bagāžas nodalījuma ietilpība (1557 litri) ir ievērojama. „AutoMedia.lv” pārstāvim īsajā izmēģinājumu braucienā izdevās pavizināties tikai ar jaudīgākajām pilnpiedziņas versijām – 280 Zs benzīna un 240 Zs dīzeļauto. Tapa skaidrs, ka vismaz šo modeļu īpašību puslīdz pilnvērtīgai izjušanai legālos braukšanas režīmos nāktos doties vismaz līdz Lietuvas autoceļiem, kur ātruma ierobežojumi nebeidzas ar maksimāli atļautajiem 100 km/h (turklāt tikai vasarā).

Atpakaļskata kamera atjautīgi paslēpta zem VW logotipa un tādējādi pasargāta no aizsmērēšanās

Atpakaļskata kamera atjautīgi paslēpta zem VW logotipa un tādējādi pasargāta no aizsmērēšanās

„Mēs esam priecīgi aicināt klientus uz mūsu dīleru centriem Latvijā un demonstrēt, uz ko ir spējīgs jaunais „Volkswagen” flagmanis. Esam pārliecināti, ka „Arteon” piedāvā visu to, ko cilvēki jau ilgi ir gaidījuši – jaudīgu un emocionālu dizainu apvienojumā ar izslavēto „Volkswagen” funkcionalitāti un praktiskumu. Ievērojami rezultāti automašīnas iepriekšpārdošanā, kad tika pārdoti vairāk nekā 74 automobiļi, liecina par pozitīvu „Arteon” nākotni Baltijas valstīs,” prezentācijā sacīja „Volkswagen” zīmola vadītājs Baltijas valstīs Ilgvars Ļubka.

Mūsuprāt, analogais pulkstenis tīkami grezno "Arteon" salonu

Mūsuprāt, analogais pulkstenis tīkami grezno “Arteon” salonu

„Arteon” pirmo reizi sabiedrībai tika prezentēts starptautiskajā Ženēvas autoizstādē šā gada martā. Tā cena Latvijā ir, sākot no 31 743 eiro.