FOTO: Rīgā jautrā ballītē prezentē jauno “Ford Mustang”

18-Ford Mustang prezentacija Rigaa_10.03.206

Ceturtdien, 10.martā Rīgā, izstāžu zālē „H₂O 6” ar jautru burziņu tika nosvinēta amerikāņu kulta auto „Ford Mustang” jaunākās paaudzes modeļa prezentācija Latvijā, ko rīkoja „Ford” pilnvarotais pārstāvis „Inchcape Motors”.

Kā zināms, „Mustang” leģendai ir jau vairāk kā 50 gadus sena vēsture. Pirmizrādi Amerikā sestās paaudzes auto piedzīvoja jau 2013.gada pašā nogalē, bet pēc nepilna gada oficiāli tika eksponēts arī Parīzes autošovā Eiropā. Tidzniecība Vecajā pasaulē gan tika uzsākta tikai pērn, lai gan jau modeļa debijā „Ford Motor” atklāja, ka šī „Mustang” paaudze beidzot oficiāli tiks tirgota arī Eiropā.  Nu šis kulta spēkrats beidzot sasniedzis arī Latviju. Kā pačusktēja „Inchcape Motors” ļaudis,

daži eksemplāri savu jaunos saimniekus atraduši jau pirms oficiālās prezentācijas.

Muskuļotais vakara varonis, kas labi pazīstams arī kā kinotēls nevienā vien filmā, tika sagaidīts ar ovācijām un pasākumā piedalījās ne mazums ļaužu no tā sauktā sabiedrības krējuma.

22-Ford Mustang prezentacija Rigaa_10.03.206

Piebildīsim, ka „Mustang” Eiropas tirgos tiek piedāvāts ar abām iespējamajām virsbūvēm – gan kā kupeja, gan kabriolets. Prēriju rikšotāja ‘tīrākā’ versija ir komplektēta ar 5,0 litru V8 dzinēju (418 Zs un 524 Nm), bet auto pieejams arī ar vairāk uz Eiropas publiku orientēto 2,3 litru EcoBoost turbodzinēju. Eiropas versijai EcoBoost jauda ir 314 Zs (434 Nm). Visām modifikācijām pieejama gan sešpakāpju manuālā pārnesumkārba, gan sešpakāpju automāts.

11-Ford Mustang prezentacija Rigaa_10.03.206

Salīdzinājumā ar Eiropas ražotāju muskuļmašīnām, „Mustang” cenas turīgai publikai, iespējams, liksies pat ļoti pieticīga. „Mustang” ar EcoBoost motoru maksā sākot no 36 800 eiro, bet par V8 versiju tiek prasīts sākot no 43 100 eiro.

Kopš „Mustang” laišanas tirdzniecībā 1964.gadā ir pārdoti vairāk nekā deviņi miljoni šī modeļa visu paaudžu automobiļi.