FOTO: Rīgā prezentē grezno jaunās paaudzes “Audi A8” limuzīnu

Trešdien, 18. oktobrī, Latvijas pirmizrādi Rīgā, nesen renovētajā VEF kvartāla Kamerzālē piedzīvoja jaunais, šī gada jūlijā Audi Samitā Barselonā prezentētais “Audi A8” ceturtās paaudzes automobilis, kas iepriekšpārdošanā pieejams jau no oktobra sākuma, bet automobiļu piegādes gaidāmas uz gada beigām vai nākamā sākumā. Jaunā modeļa sākumcena ir 86 700 eiro.

Latvijas tirgū “Audi A8 ir pieejams ar diviem V6 turbo dzinējiem: 3,0 TDI un 3,0 TFSI. Dīzeļdegvielas dzinējs ar 2967 cm³ tilpumu attīsta 286 ZS jaudu un 600 Nm lielu griezes momentu. Savukārt 3,0 litru turbokompresora tiešās degvielas iesmidzināšanas benzīna dzinējs nodrošina 340 ZS jaudu ar 500 Nm lielu griezes momentu. Jāpiebilst, ka jau standartā automobiļi ir aprīkoti ar Audi pastāvīgo quattro pilnpiedziņu un abi motori nodrošina sportiskajam Audi zīmolam atbilstošu dinamiku,  tanī pat laikā ļaujot braukt ekonomiski attiecībā uz degvielas patēriņu.

28-Audi A8 2017

Abos dzinējos izmantots siksnas piedziņas ģenerators-starteris, kas ir 48 voltu elektrosistēmas sirds. Konstrukcijā izmantotā daļējā hibrīda tehnoloģija (MHEV) ļauj automobilim pārvietoties ar izslēgtu motoru, ar iespēju to viegli atkārtoti iedarbināt. Uzlabota esot arī start/stop funkcija. Šo tehnoloģiju kopējais efekts palīdzot dzinējiem samazināt degvielas patēriņu − reālos braukšanas apstākļos līdz 0,7 litriem uz 100 kilometriem, salīdzinājumā ar iepriekšējo A8.

Jaunajā “Audi A8” esot pieejamas vairāk nekā 40 vadītāja asistenta sistēmas,

kas to padarot par limuzīnu ar daļēju autonomo vadību. Audi mākslīgā intelekta satiksmes sastrēgumu pilots pārņemot automobiļa vadību lēnā satiksmē ar ātrumu līdz 60 km/h uz šosejas un vairākjoslu ceļiem, kur starp abiem satiksmes virzieniem ir ierīkota fiziska sadalošā josla. No 2018.gada A8 pakāpeniski ieviešot arī Audi mākslīgā intelekta stāvvietas un garāžas palīgsistēmas. Papildu radaru sensoriem, priekšējai kamerai un ultraskaņas sensoriem, Audi esot pirmais automobiļu ražotājs, kas izmanto arī lāzera skeneri, tika pausts prezentācijā.

17-Audi A8 2017

Šis luksusa klases sedans, lai gan izskatās mazliet smagnējs, ar plato priekšējo resti un plūstošajām, muskuļotajām virsbūves līnijām simbolizē sportisku eleganci, izsmalcinātību un progresīvu statusu. Audi A8 raksturo HD Matrix priekšējie LED lukturi ar Audi lāzera tehnoloģiju, LED gaismas joslas un OLED tehnoloģijas aizmugurējie lukturi. Automobiļa salons ieturēts minimālistiskā dizainā un aprīkots ar diviem skārienekrāniem, kas izslēgti saplūst ar paneli.  Ar vienu no tiem iespējams kontrolēt informācijas un izklaides sistēmu, savukārt ar otru skārienekrānu iespējams kontrolēt gaisa kondicionēšanas un komforta funkcijas, kā arī ievadīt tekstu. Apvienotās akustiskās un taustes atbildes reakcijas padara jauno MMI sistēmu ārkārtīgi drošu, intuitīvu un ērtu lietošanā.

Birkas: