Fotoreportāža no izstādes “Auto 2022″

51-Auto 2022

Šīs nedēļas nogalē Rīgā, Ķīpsalas izstāžu kompleksā notiek autotehnikas izstāde „Auto 2022”, kas, kā ierasts, veidota no trim savstarpēji saistītām, bet tomēr atšķirīgām ekspozīcijām – jaunie automobiļi, Auto exotica un Auto mehānika. „AutoMedia Latvia” izstādi apmeklēja atklāšanas dienā – piektdien, 29.aprīlī. Piedāvājam  pavisam īsu rezumējumu par redzēto, bet uzsvaru liekam uz fotogaleriju, lai, iespējams, ieinteresētu mūsu lasītājus pašiem apmeklēt izstādi.

„Škoda” jaunumu prezentācijas ievadā populārais auto žurnālists Normunds Avotiņš klātesošajiem uzdeva jautājumu: kas atšķirīgs Šveicei un Latvijai? Kamēr publika uz mirkli apmulsa, pats arī sniedza ar auto jomu saistītu īsto atbildi: pasauli globāli ietekmējošo notikumu iespaidā bagātajā Šveicē martā tradicionāli rīkotais Ženēvas autošovs, kas tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajām autoizstādēm pasaulē, šogad tika atcelts. Aprīlī Latvijā, savukārt, izstādi tomēr ir izdevies sarīkot. Un tas jau ir sava veida sasniegums un svētki visiem mūsu autolietu cienītājiem.

49-Auto 2022

Jā, kā allaž, pat pirmskovida gados, varētu vēlēties plašāku zīmolu pārstāvniecību jauno auto sadaļā. Arī Eksotikas halle šogad šķita tāda kā šaurāka un arī klusāka. Taču Latvijai un visai Baltijai nozīmīgu pirmizrāžu jauno automobiļu hallē vai nebija pat vairāk kā vienu otru gadu iepriekš. Uzsvars, protams, līdzīgi kā citur attīstītajā pasaulē, uz elektromobilitāti. Virkne zīmolu, piemēram, Mercedes-Benz, Citroen, stendos bija izlikuši tikai un vienīgi elektriskos jeb vēl klāt arī kādu hibrīdu. Elektrība, tātad dominē.

41-Auto 2022

Starp spilgtākajiem jaunumiem elektriskais Škoda Enyaq iV Coupe RS, Mercedes-Benz EQ saime, jaunā Renault Megane, kas turpmāk arī būs vairs tikai elektriska, Nissan Ariya, jaunais Hyundai Ioniq 5, kas nesen ieguva Pasaules gada auto titulu. Interesanti bija arī aplūkot kaut mazu daļiņu no Ķīnas piedāvājuma elektromobilitātes jomā. Vareni inčīgs ir franču Citroen Ami – divvietīgs plastmasas elektromobilītis, kam katra no divām durvīm atveras uz savu pusi.

37-Auto 2022

Starp tradicionālākiem automobiļiem arī jāpiemin dažas pirmizrādes: jaunais Audi A8, Jeep Grand Cherokee, Peugeot 308 SW, virkne hibrīdi, tostarp jaunais Citroen C5 X Hybrid.  Izstādes nagla, kaut ne tas svaigākais jaunums pasaules mērogā, savā ziņā ir Latvijā pirmo reizi skatāmais „Maserati MC20”. Īsts superkārs.

2-Auto 2022

Šis tas jauns izstādē ir atrodams arī tehniķiem, ceļot mīlētājiem, kā arī sporta un retro automobiļu cienītājiem. Aiziet uz izstādi ir vērts. Tā būs atvērta gan sestdien, 30.aprīlī, gan svētdien, 1.maijā.