Gatavo „Škoda” vectētiņa reinkarnāciju

Skoda_NonFiction_3

Čehu dizaineris Petrs Novāks uz „Audi R8” bāzes ir izveidojis pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu rallija automobiļa „Škoda 130 RS” moderno versiju.

Novāka mākslas darbs ar nosaukumu „R200 Non-Fiction” šobrīd ir izlikts publiskai apskatei Prāgas Modernās Mākslas centrā.

Skoda_NonFiction_2

Aplūkojot attēlus, nepārprotami redzams, ka dizainerim ir izdevies nolasīt un savam lolojumam nodot sportiskā prototipa gēnus, lai gan no modernās autobūves viedokļa

„R200 Non-Fiction” izskatās nedaudz… vecišķs.

Uzmanīgāki vērotāji konceptā saskatīs vēl dažas atpazīstamas detaļas kā, piemēram, „Bentley” priekšējos starmešus, „Lamborghini Gallardo” aizmugurējos lukturus u.tml.

Skoda_NonFiction_5

Kā jau sākumā minēts, tas tapis, izmantojot pirmās paaudzes „Audi R8” bāzi. Tā pat kā bāzes modelim, arī „Škoda” konceptam ir vidū novietots 4,4 l V8 FSI dzinējs, kas oriģinālajā versijā attīsta 420 ZS un 430 Nm.

Taču pats interesantākais šajā stāstā ir tas, ka „R200 Non-Fiction” nav tikai dizaina projekts. Novāks sola jau 2016. janvārī uzsākt šādas kupejas sīksērijas izgatavošanu. Viņš plānojis uzbūvēt 24 „R200 Non-Fiction” eksemplārus. Automobiļa cena būs aptuveni 255 tūkstoši eiro.

Skoda_NonFiction_7

Birkas: