„General Motors” turpinās investēt „Opel”, tuvākajos gados gaidāms jaunu modeļu birums

GM-Opel 2013 01

Pretēji tam, ka dažādi tirgus analītiķi un finanšu konsultanti ne reizi vien ieteikuši „General Motors” (GM) atbrīvoties no zaudējumus nesošās Eiropas stuktūrvienības „Opel”, GM valde nupat sanāksmē „Opel” centrālajā mītnē Riselsheimā (Vācija), paziņojusi, ka turpinās ieguldīt vācu autoražotājā.

“Kā globālam pasaules autobūves uzņēmumam GM vajadzīga spēcīga klātbūtne Eiropā – kā dizaina un attīstības, tā arī ražošanas un pārdošanas jomā. “Opel” daudzējādā ziņā ir mūsu panākumu atslēga, un bauda mātes uzņēmuma pilnīgu atbalstu,” preses brīfingā paziņoja GM priekšsēdētājs Dens Akersons (augšējā attēlā vidū).
Apņemšanās pabalstīt „Adam Opel AG” tika apstiprināta ar konkrētām summām.

Jau līdz 2016.gadam GM plāno investēt 4 miljardus eiro.

Vēl pērnā gada beigās ASV bankas “Morgan Stanley” analītiķi norādīja, ka „Opel” līdz 2021.gadam radīšot 12,3 miljardus dolāru zaudējumus, un ieteica atbrīvoties no šīs struktūrvienības. Turklāt pēdējo 12 gadu laikā GM koncerns “Opel” dēļ jau cietis 16 miljardus dolāru zaudējumus.

GM-Opel 2013 02

Pretēji ieteikumiem GM kopīgi ar „Opel” izstrādājis ilgtermiņa attīstības plānu „Drive 2012!”, jo koncerna vadība ticot, ka ilgtermiņā „Opel” ir spējīgs kļūt par peļņu nesošu uzņēmumu.

Liela daļa no investīcijām tiks novirzīta jaunu „Opel” automobiļu izstrādei. Līdz 2016.gadam plānots ieviest 23 jaunus modeļus un 13 jaunas transmisijas. GM arī agrāk ir norādījis, ka „Opel” koncernam nepieciešams tehnoloģiskā potenciāla dēļ.

„„Opel” ir daļa no GM kopš 1929.gada un šodien vairāk nekā jebkad agrāk izšķiroša nozīme ir uzņēmuma inovatīvajām spējām. Mūsu partnerība ir spēcīgāka nekā jebkad agrāk,” uzsvēris „Opel” uzraudzības padomes priekšsēdētājs Stīvs Girskis (pirmais no kreisās augšējā attēlā).

Birkas: