„GMC” grib savus oriģinālus modeļus

gmc-granite-concept_100303332_l

Koncerna „General Motors” sastāvā ietilpstošā amerikāņu kompānija „GMC” gatavojas drīzumā laist klajā pirmo oriģinālo auto modeli.

Beidzamajos gados „GMC” kļuvis par tādu kā „GM” pabērnu, kura modeļa rinda simtprocentīgi sastāv no minimāli pārveidotiem („pārzīmolotiem”) „Chevrolet” modeļiem. Taču, kā intervijā populārajam portālam „Automotive News” atklājis „GM” par jaunu produktu plānošanu atbildīgais viceprezidents Marks Reuss, šobrīd kompānijas dizaina nodaļā izstrādes stadijā atrodas vienlaikus pat vairāki oriģināli veidoti koncepti. Tiem gandrīz nekas nebūs kopīgs ar „Chevrolet”. Viņš uzsver, ka koncernā nolemts „GMC” atjaunot agrāko statusu, kad tā bija neatkarīga apakšvienība, kas izstrādāja gan savas modeļu platformas, gan dzinējus.

Pagaidām netiek precizēts, kā tieši koncerna ietvaros nākotnē plānots pozicionēt „GMC”.

Tikmēr „GM” galvenais dizaineris Eds Velberns informējis, ka visi topošie „GMC” jaunumi būs pikapi, un automobiļi ar cita tipa virsbūvēm kompānijas modeļu gammā tuvākajā laikā netiek plānoti. Iepriekš gan vairāki nozares eksperti bija minējuši, ka iespējams beidzot virzību varētu būt ieguvis koncepts „Granite” (attēlā), kas, nonācis tirgū, varētu konkurēt ar krosoveru „Scion xB”.