„Golf Sportsvan” – ātrā tempā no koncepta līdz konveijeram

VW Golf Sportsvan 2013

Starptautiskajā autoizstādē Frankfurtē pasaules pirmizrādi piedzīvos „Volkswagen” jaunais konceptautomobilis „Golf Sportsvan Concept”. Lai gan tas izstādē tiks pasniegts kā konceptauto, ražotājs uzreiz atklāj, ka jau nākamā gada vidū kompaktais minivens pievienosies sērijveida „Golf” saimei.

„Golf Sportsvan” ir ievērojami plašāks un daudzpusīgāks interjers (aizmugurējais sēdeklis ir regulējams dziļumā par 180 mm, bagāžas nodalījuma ietilpība ir 1500 litri) kā standarta „Golf”, kā arī paredzēts bagātīgs aprīkojums. Pat bāzes versijas standarta aprīkojumā būs iekļautas tādas funkcijas kā XDS+, automātiskā pēcsadursmes bremzēšanas sistēma, gaisa kondicionēšanas sistēma, septiņi gaisa drošības spilveni, jaunā elektroniskā stāvbremze, 5 collu skārienekrāns, regulējama bagāžas nodalījuma grīda un pārklājs.

„Golf Sportsvan” Volfsburgas ražotāja modeļu gammā nomainīs līdzšinējo modeli „Golf Plus”.

Papildus tam „Golf Sportsvan” tiks aprīkots arī ar ļoti novatoriskām palīgsistēmām, tostarp aklās zonas informācijas sistēmu ar aizmugurējās satiksmes brīdinājuma funkciju, kas „Golf” modeļos tiks izmantota pirmo reizi. Braukšanas laikā aklās zonas informācijas sistēma brīdina autovadītāju par automobiļiem, kas atrodas aklajā zonā. Braucot atpakaļgaitā ārā no autostāvvietas, sistēma uztver arī aizmugurē no sāniem braucošos automobiļus, kurus autovadītājam varētu būt grūti pamanīt, un bīstamā situācijā brīdina to. Ja sadursme ir neizbēgama, sistēma automātiski aktivizē avārijas bremzēšanas funkciju. Citu pieejamo tehnoloģiju vidū ir dinamiskā šasijas kontrole DCC, priekšējās zonas uzraudzības un brīdinājuma sistēma ar pilsētas avārijas bremzēšanas un apkārtējās zonas uzraudzības sistēmu, adaptīvā kruīza kontrole ACC un kursa maiņas brīdinājuma sistēma.

Volkswagen-Golf_Sportsvan_Concept_2013

Sešu jauno „Golf Sportsvan” dzinēju jauda paredzēta robežās no 85 Zs līdz 150 Zs; to standarta aprīkojumā ir iekļauta stop-start sistēma, un to degvielas patēriņš ir par līdz pat 19% mazāks kā iepriekšējām dzinēju versijām. Visi tirdzniecības uzsākšanas brīdī pieejamie dzinēji arī atbilst Euro 6 izmešu standartam. 1,6 l TDI BlueMotion dzinējs ar 110 Zs jaudu atspoguļo, cik ļoti efektīvi ir jaunie „Golf Sportsvan” dzinēji – tā aptuvenais degvielas patēriņš būs vien 3,7 l/100 km (kas atbilst 95 g CO2/km), kas ir labākais rādītājs kompakto minivenu klasē.

Birkas: