„Google” gatavi ražot bezpilota auto

Google-car_3

Pēc četrus gadus ilguša izstrādes procesa interneta tehnoloģiju gigants „Google” paziņojis, ka ir gatavs uzsākt bezpilota automobiļu sērijveida ražošanu.

Tādējādi „Google” speciālisti vēlas pierādīt, ka datora vadīts automobilis ir drošāks par cilvēka kontrolētu.

Jaunās autopilota tehnoloģijas izstrādes procesā nepieciešamais aprīkojums tika izmēģināts dažādu ražotāju un dažādu modeļu automobiļos, bet par piemērotāko projekta grupas „Google X” inženieri atzina nepretenciozo hibrīdu „Toyota Prius”. Līdz šim bezpilota automobiļi pa Kalifornijas koplietošanas ceļiem nobraukuši kopumā vairāk nekā miljonu kilometru, turklāt nav iekūlušies nevienā ceļu satiksmes negadījumā.

Bet tagad kompānijas speciālisti ir radījuši savu pašgājēju-datorautomobili, kas izceļas ar vienkāršu, draudzīgu dizainu.

Gada laikā „Google” plāno izgatavot divsimts tamlīdzīgu braucamrīku sēriju. Tos paredzēts izmantot izmēģinājuma braucieniem pa koplietošanas ceļiem. Idejas autori paredzējuši, ka šādam automobilim nebūs nedz stūresrata, nedz arī akseleratora un bremžu pedāļa – ātrumu un braukšanas virzienu bezpilota datorauto kontrolēs patstāvīgi, izmantojot video kameras, skenerus un GPS datu devējus, bet cilvēkam būs atvēlēts tikai pats minimums, t.i., „start” un „stop” taustiņi, kā arī viņa ziņā, protams, būs galamērķa izvēle. Taču, kā liecina „Google” pārstāvju izplatītā informācija,

pirmajiem testu prototipiem pagaidu variantā drošības dēļ tomēr tiks ierīkotas arī vadības sviras.

google-self-driving-car_653

„Google” Stenfordas automobiļu pētnieciskā centra izpilddirektors Svens Beilers uzsver, ka pagaidām ekstremālos apstākļos arī vismodernākais automobilis nespēj iztikt bez cilvēka līdzdalības un kontroles. Turklāt bez regulāriem auto vadīšanas vingrinājumiem ļaudis ātri zaudē iemaņas. Bet bezpilota automobiļu masveida izplatība vēl tik drīz neiestāsies, lai gan visas ar satiksmes organizāciju saistītās institūcijas gandrīz vienbalsīgi atzīst, ka šādi transportlīdzekļi padarīs satiksmi kārtīgu, mierīgu un drošu.