Gudvudas Ātruma festivāls šogad izaicinājis „Mazda”

20150218-goodwood

Leģendārais Gudvudas Ātruma festivāls Lielbritānijā šogad norisināsies jau 23. reizi, no 25. līdz 28. jūnijam vienkopus pulcējot visus motoru sporta fanus.

Šogad par festivāla vadmotīvu izvēlēta tēma „Ātrs un bezbailīgs: Sacīkstes uz robežas” („Flat-out and Fearless: Racing on the Edge”), bet galvenā loma atvēlēta tieši „Mazda” automobiļiem – gan seniem un ikoniskiem spēkratiem, gan mūsdienu inovācijām.

Gudvudas Ātruma festivāls ir Lielbritānijā populārs motoru sporta šovs, ko trīs dienu laikā parasti apmeklē vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku. Festivālu kopš 1993. gada rīko lords Čārlzs Mārčs. Dažādās improvizētās sacensībās startē vēsturiski sporta auto, mūsdienu jaudīgākie modeļi un nākotnes koncepti. Interesanti, ka šogad, atzīmējot kompānijas neizsīkstošo sacensību garu, pasākumā galvenā loma iedalīta tieši „Mazda” automobiļiem.

„Šī gada festivāla tēma ir „Ātrs un bezbailīgs: Sacīkstes uz robežas”, kas precīzi sasaucas ar „Mazda” centieniem radīt ko unikālu, pārvarot arvien jaunas un jaunas robežas inženierzinātnes un mašīnbūves jomā,” skaidro lords Mārčs. „Mēs esam priecīgi, ka varam atzīmēt „Mazda” panākumus motoru sportā un inovācijas ikdienas automobiļu ražošanā, kā arī prezentēt jaunākos modeļus tādā pasākumā un tādai auditorijai, kādu vienkopus spēj pulcēt vienīgi Gudvudas Ātruma festivāls.”

Festivāla zvaigžņu vidū būs jaunā „Mazda CX-3”,

ceturtās paaudzes „Mazda MX-5”, kā arī pilsētas mazauto „Mazda2”. Visiem ātruma faniem būs iespēja vērot Kustīgo motoru izrādi („Moving Motor Show”), noklausīties, kā skan „Mazda 787B” – automobilis, kas 1991.gadā pārsteidza sāncenšus un skatītājus, izcīnot uzvaru leģendārajās Lemānas 24 stundu sacensībās, kā arī apskatīt citus nopelniem bagātus japāņu ražotāja spēkratus. Arī pasākuma tematiskais noformējums šajā gadā radīts, iedvesmojoties tieši no Mazda automobiļiem, tāpēc sadarbībā ar slaveno mākslinieku Džeriju Džūdu radīta pat īpaša automašīnas skulptūra.

Atgādināsim, ka pērn ATP testos Papenburgas trasē (Vācijā) „Mazda6” izdevās pārspēt Starptautiskās Automobiļu federācijas ātruma rekordu. Saskaņā ar FIA standartiem tika pārspēts līdzšinējais rezultāts ar dīzeļdzinējiem aprīkoto sērijveida automobiļu vidū, sasniedzot 221,072 km/h lielu ātrumu.

Birkas: