„Honda” gatavo ražošanai mazu kabrioletu

Honda_s550_1

Japāņu mediji ir noskaidrojuši un ziņo, ka autokompānijas „Honda” dizaineriem dots uzdevums sagatavot sērijveida izlaidei konceptu „S550”.

Pagājušā gada rudenī Tokijas autoizstādē „Honda” demonstrēja ražošanas gatavībai ļoti tuvu konceptu, ko prezentēja kā 90-to gadu mazā rodstera „Beat” ideoloģisku pēcteci. Šobrīd vairāki japāņu mediji, atsaucieties uz informācijas avotu kompānijas iekšienē, vēsta, ka koncepts „S550” tiek virzīts ražošanai, šāds automobilis tiks montēts „Honda” rūpnīcā Jokkaiti un tas nonāks tirdzniecībā jau 2015. gadā.

Topošais rodsters saglabās priekšteča „Beat” jauneklīgo stilu,

taču iegūs atsevišķus 2011. gada „zaļā” koncepta „EV-STER” zīmīgos akcentus. Savukārt no prototipa „S550” tas mantos spēka agregātu – ekonomisko trīscilindru turbomotoru ar 65 ZS un variatoru. Tiesa, atsevišķi avoti runā arī par litrīgu turbomotoru ar 100 ZS. Taču skaidrs, ka pagaidām ir pāragri iedziļināties tehniskās komplektācijas niansēs. Gan jau par tām uzzināsim tuvāk jaunā modeļa starta brīdim.

Honda_s550_2

Kā liecina šā brīža informācija, sākotnēji mazais rodsters tiks pārdots Japānas tirgū, kur tas konkurēs ar „Daihatsu Copen” un „Suzuki Cappucino” (tas gan arī vēl nav ieraudzījis dienasgaismu), tomēr netiek izslēgts, ka atraktīvo „Honda” modeli varētu pieprasīt pircēji arī citos reģionos.

Birkas: