„Hyundai” gatavo „i20” transformācijas

Hyundai_i20_1

Pagaidām „Hyundai” B segmenta modelim „i20” ir tikai piecdurvju hečbeka versija un drīzumā tam pievienosies trīsdurvju modifikācija, taču korejiešu kompānijas vadītāji iecerējuši nākotnē izgatavot arī praktiskākas versijas.

Populārais nozares medijs „Automotive News”, iztaujājot „Hyundai” Eiropas dizaina centra galveno stilistu Tomasu Bērkli, noskaidrojis, ka kompānijai ir plāns izgatavot universālu, kas it kā varētu kļūt par „Peugeot 208 SW”, „Škoda Fabia Combi” u.tml. modeļu konkurentu. „It kā”, jo kā atraktīvāka alternatīva tiek izskatīta iespēja universālam veidot „shooting brake” tipa virsbūvi. Uzņēmuma marketologi uzskata, ka no komerciālā viedokļa šāda versija būtu veiksmīgāka.

Bez tam ļoti iespējams, ka „Hyundai” varētu izmantot „i20” platformu, lai izgatavotu krosoveru.

Būtu grēks neapgūt šo strauji augošo autotirgus segmentu…

Dažādi neatkarīgi autoindustrijas eksperti ir vienoti uzskatā, ka „i20” saimes paplašināšana padarīs „Hyundai” vēl populārāku Eiropas tirgū.

Pēc „Automotive News” datiem 2014. gada astoņos mēnešos Eiropas valstu tirgū pārdoti 52 600 „Hyundai i20”. Tas ir par 4% mazāk nekā līdzīgā periodā pērn. Tikmēr, piemēram, „Ford Fiesta” ir pārdevusies 200 000 eksemplāru lielā tirāžā.

Birkas: