„Infiniti” nokāpj kompaktklasē

Infiniti_q30_1

Japānas autoražotājs „Infiniti” Frankfurtē prezentējis kompakthečbeka „Q30” pirmssērijas prototipu.

„Infiniti” pārstāvji pauž pārliecību, ka jaunatnei nevar uzspiest savus priekšstatus par grezniem automobiļiem, jo jaunā paaudze izvēlas starp praktisko un neparasto, taču abos gadījumos grib, lai auto būtu aprīkots ar visām jaunākajām tehnoloģijām. Bet jaunais „Q30” ir veidots kā atraktivitātes un funkcionalitātes apvienojums.

To varbūt nav īsti korekti dēvēt par hečbeku,

jo auto dizainā līdzīgās proporcijās saukts gan hečbeka lakonisms, gan kupejas sportiskums, gan arī kompaktvena apjomība.

Infiniti_q30_int

Kā liecina ražotāja informācija, „Q30” kļūs par japāņu zīmola pieejamāko modeli. Taču tas nenozīmē, ka paredzēti kādi kompromisi kvalitātes jomā. Šeit „premium” kvalitāte tiks servēta tikai sportiskākā iesaiņojumā. „Infiniti” to gribētu klasificēt kā „jauniešu premium”, bet par konkurentiem savam lolojumam uzskata „Audi A3” un „Q3”.

Par tehniskajām lietām „Infiniti” pārstāvji pagaidām nerunā. Atsevišķi nozares eksperti jau izteikuši minējumus, ka „Q30” varētu tikt izgatavots, izmantojot A klases „Mercedes” šasiju, kas varētu tikt papildināta ar „inteliģentu” pneimopiekari, ar kuras palīdzību būs iespējams salīdzinoši plašā diapazonā regulēt mašīnas klīrensu. Sērijveida „Q30” pirmizrāde ir gaidāma nākamgad, tad arī saņemsim atbildes uz visiem šobrīd neskaidrajiem jautājumiem.

Infiniti_q30_2

Birkas: