Intriģējošais „Opel Cascada” kabriolets gaida pirmizrādi Ženēvā, bet mazo „Adam” īpaši iekāro vācieši

Opel Cascada 2013 03

Vairums pēdējo desmitgažu „Opel” kompaktie kabrioleti – „Kadett E Cabrio” un divas no trijām „Astra Cabrio” paaudzēm – tika ražoti, izmantojot itāļu virsbūvju darinātāja „Carozzeria Bertone” pakalpojumus. Savukārt jaunais vidējā izmēra „Cascada” būs pirmais šāds kabriolets pēdējo 70 gadu laikā, ko „Opel” ražos pilnībā saviem spēkiem.

„Opel” mūsdienīgā veidā atgriežas pie vēsturiskām tradīcijām, ko 50. un 60.gados iemiesoja četrvietīgi vidēja izmēra mīkstā jumta kabrioleti „Kapitän” un „Rekord”. Arī tolaik vairums šie „Opel” zīmola auto tapa sadarbībā ar vācu specializētajiem virsbūvju izgatavotājiem, piemēram, „Autenrieth” un „Karl Deutsch”, turklāt tie tika pārdoti ļoti ierobežotā daudzumā.

Jaunais „Opel Cascada” ir vizuāli ļoti pievilcīgs un, kā apgalvo ražotājs, premium līmeņa tehnoloģiju pārbagāts vidējā izmēra kabriolets (garums: 4,70 m). Tam esot lieliska šasiju, augstākās klases drošības tehnoloģijas, nolaižams mīkstā auduma jumts un jaunākās paaudzes dzinēji. Turklāt

„Opel” sola „Cascada” tirgot par daudz pievilcīgāku cenu nekā citiem vidējā izmēra kabrioletiem.

„Cascada” debija paredzēta jau pavisam drīz – marta sākumā Ženēvas auto izstādē. Tad un nedaudz vēlāk, kad ražotājs piedāvās pirmos testa braucienus, arī varēs spriest, vai solītais atbilst īstenībai. Pie pārdošanas dīleriem auto nonāks šī gada pirmajā pusē – tieši uz vasaras sākumu.

„Opel” vēl ziņo, ka vienas nedēļas laikā, kopš uzsākta mazauto „Opel Adam” oficiālā pārdošana, stilīgais pilsētas mazauto guvis jau vairāk nekā 20 000 pasūtījumu, lielākā daļa no tiem ir veikti Vācijā.

Jāpiebilst, ka „Adam” atzinīgi uzņēmusi vācu prese un tās lasītāji. Jau debitējot pērn Parīzes autošovā tas saņēma „Auto Trophy” balvu, ko piešķīra izdevuma „Auto Zeitung” lasītāji, nosaucot „Adam” par uzvarētāju kategorijā „Pilsētas auto”. Vēlāk arī žurnāla „Auto, Moto und Sport” aptaujā „Labākais 2013.gada automobilis” Eizenahas rūpnīcā topošais mazauto bija priekšā visiem tiešajiem konkurentiem no dzīvesstila mazo mašīnu segmenta.

Neskatoties uz ziņoto, ka „Opel” koncernam „General Motors” pēdējā laikā nesis vien finansiālus zaudēj, Riselheimā bāzētā GM struktūra sola no 2012. līdz 2016.gadam ieviest 23 jaunus automobiļus un 13 jaunus motorus!

Mazliet no “Opel” kabrioletu vēstures…

Opel Super 6 Cabriolet (1936)

 

Opel Admiral Cabriolet (1937)

 

Opel Olympia Cabrio (1950 – 1951)

 

Opel Astra G Cabrio (2001)

 

Opel Astra TwinTop (2006)

 

Birkas: