Izdabājot Eiropai, „Cadillac” aprīkos ar dīzeļiem

2015-cadillac-ats-l_800x0w

Ilgu laiku amerikāņu premiālā zīmola „Cadillac” bosi uzskatīja, ka viņu markas imidžam piestāv vienīgi sešu un vārāku cilindru benzīna motori, taču tagad kompānija beidzot nolēmusi mainīt savu politiku.

Johans di Naisens, kurš tikai pirms dažiem mēnešiem stājies kompānijas vadītāja amatā, paziņojis, ka „Cadillac” dzinēju gamma tiks papildināta ar dīzeļdzinējiem vēl pirms šīs desmitgades beigām. Turklāt dīzeļkadilakus plānots visupirms prezentēt tieši Eiropas tirgū.

„Cadillac” ražošanas plāns paredz, ka

pirmie modeļi ar dīzeļdzinējiem Eiropā startēs 2019. gadā,

savukārt ASV un Kanādā šādu koplektāciju tirdzniecība tiks uzsākta gadu vēlāk.

Di Naisens nozares ziņu aģentūrai „Automotive News” ir atklājis, ka šobrīd sagatavošanā atrodas četru un sešu cilindru dīzeļdzinēji. Iepriekš jau izskanējis, ka viens no pirmajiem V6 turbodīzeli varētu iegūt apvidus automobilis „Escalade”.

Daži industrijas eksperti jau izteikušies, ka „Cadillac” lēmums ir krietni novēlots. Galvenais iemesls, kādēļ amerikāņi nolēmuši beidzot savu dzinēju arsenālu papildināt ar dīzeļdzinējiem, ir nepieciešamība virtuāli samazināt modeļu gammas vidējo degvielas patēriņu. Taču šobrīd vairāku progresīvāko Eiropas valstu valdības jau sāk apsvērt iespējas ierobežot dīzeļu izplatību, atzīstot, ka šī tehnoloģija nemaz nav tik draudzīga videi un cilvēkiem. Tādēļ „Cadillac” būtu jādomā nevis par „dīzelizāciju”, bet gan par hibrīddzinēju un elektromotoru ieviešanu.

Birkas: