Izgatavo pasaulē ātrāko sporta auto ar dīzeļdzinēju

trident-iceni_l

Mazpazīstams Lielbritānijas uzņēmums „Trident Performance Vehicles” izgatavojis divvietīgu sporta automobili „Inceni”, kas ir neparasts ar to, ka aprīkots ar dīzeļdzinēju.

Atšķirībā no dažādos Apvienotās Karalistes šķūnīšos izgatavotiem eksotiskiem vairāk vai mazāk sportiskiem spēkratiem „Trident” lolojumam zem motora pārsega slēpjas „General Motors” ražots 6,6-litrīgs V8 turbodīzelis komplektā ar sešpakāpju automātisko pārnesumkārbu.

Trident-Iceni_4

„Trident” inženieri gan amerikāņu kravas auto motoru ir pilnveidojuši, izmantojot pašu patentēto „divkāršā griezes momenta” tehnoloģiju. Ar tās palīdzību izdevies par 20% samazināt dzinēja degvielas patēriņu. Kā liecina ražotāja informācija, praktiskos testos pārbaudīts, ka „Inceni” ar vienu degvielas uzpildi var nobraukt 3218 km, vidēji patērējot 4,1 l/100 km.

Taču neba tikai ar savu pieticīgo apetīti angļu sporta automobilis spēs ieinteresēt potenciālos lietotājus.

Tiek solītas trīs virsbūves modifikācijas – kupeja, rodsters un universāls, ko mūsdienās moderni dēvē par „shooting brake”.

Trident-Iceni_3

Motoram paredzētas trīs jaudas versijas. Bāzes versijā tas attīstīs 400 ZS un 948 Nm, kas tam ļaus no nulles līdz simtam paātrināties 3,7 sekundēs un sasniegt 320 km/h. Nākamā versijā motora jauda būs palielināta līdz 436 ZS, bet griezes moments līdz 1286 Nm. Savukārt, pasūtot speciālu sacīkšu paketi, automobilis iegūs jau 660 ZS un tvaika lokomotīves cienīgu 1422 Nm griezes momentu. Diemžēl ražotāja pārstāvji nav atklājuši abu pēdējo dinamiskos parametrus.

Tiek solīts, ka „Inceni” salons būs apdarināts ar ādu, alkantaru un oglekļa šķiedras detaļām. Standarta komplektā tam paredzēta regulējama stūre, elektriski logu pacēlāji, sānu spoguļu un vējstikla apsilde, „Clarion” multimediju sistēmu ar „CD/mp3 atskaņotāju un „Bluetooth” atbalstu, ABS un divi gaisa drošības spilveni.

Trident-Iceni_5

„Trident Inceni” bāzes versija maksā 90 tūkstošus Sterliņu mārciņu, kas mums saprotamās vienībās ir 108 000 eiro. Ražotājs jau sācis pieņemt pirmos pasūtījumus.