Izsolē pārdos „Mercedes” reliktu

Merc_300SL_AMG_3

Tādu, kā attēlā redzamais automobilis, pasaulē ir ne vairāk par vienpadsmit. Tas nav parasts piecdesmito gadu „Mercedes-Benz 300 SL” – arī tos nevar iegādāties katrā autoplacī –, bet ekstravagantās kupejas „AMG” modifikācija.

Merc_300SL_AMG_6

Nē, pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados vācu tūninga firma „AMG” vēl nebija „Daimler AG” apakšvienība. Patiesībā tādas „AMG” vēl nebija vispār. Antīkā „Mercedes 300 SL” pirmā ekskluzīvā versija tika radīta 1996. gadā pēc Brunejas sultāna pasūtījuma. Smalkajam kungam vienkārši sagribējās „spārnotajai” kupejai modernāku pildījumu. Tad nu „AMG” inženieri izpildīja viņa vēlmi. Vēlāk laika posmā līdz 2009. gadam līdzīgi tika pārbūvēti vēl desmit šādi automobiļi (7 kupejas un 3 rodsteri).

Un viens no tiem pēc pāris nedēļām tiks izlikts pārdošanā „RM Auctions” rīkotajā izsolē Monako.

Eksperti lēš, ka automobiļa cena varētu pārsniegt miljonu eiro.

Merc_300SL_AMG_5

Automobilim ir saglabāta (ideālā stāvoklī) šasija un virsbūve ar oriģinālo numuru 198040. Taču zem tā motora pārsega atrodas „AMG” sagatavots sešlitrīgs V8 dzinējs, kas attīsta 385 ZS un 578 Nm, un četrpakāpju automātiskā pārnesumkārba. Kupejai uzstādīti sportiskas specifikācijas „Bilstein” amortizatori, ventilējamas disku bremzes un stūres pastiprinātājs. Bez tam ar sarkanu Napa ādu un alkantaru apdarināts auto interjers, un instalēts labskanīgs muzikālais aprīkojums.

Merc_300SL_AMG_2

Birkas: