Izstāde „Auto 2015”: rīkotāji sāk atklāt kārtis

Auto 2015_Preses konf 10

Otrdien, 31.martā Ķīpsalas izstāžu kompleksā speciālā preses konferencē, ikgadējās autoizstādes „Auto 2015”  rīkotāji preses pārstāvjus iepazīstināja ar galvenajiem sagaidāmā autošova jaunumiem.

Kā jau iepriekš vēstīts, „Auto 2015” notiks vairākas Latvijas un arī dažas Baltijas mēroga jauno modeļu pirmizrādes. Rīkotāji atklāja, ka izstādē būs skatāmi „Alfa Romeo”, „Fiat”, „Jeep”, „Maserati”, „Nissan”, „Citroen”, „Kia”, „Peugeot”, „Renault”, „Subaru”, „Chrysler”, „Dodge”, „Ford”, „Mazda”, „Škoda” un vēl dažu vieglo automobiļu ražotāju spēkrati. Tāpat izstādē savs stends būs veltīts konkursam „Latvijas gada auto”.

Auto 2015_Preses konf 02

Kā pārsteigums vērtējama franču miniauto „Aixam” oficiāla parādīšanās

un attiecīgi nonākšana tirdzniecībā Baltijas tirgos.

Auto 2015_Preses konf 21

Izstādē būs apskatāms arī „Volvo”, „MAZ” un vēl kādu ražotāju komerctransports, tostarp „Setra” autobusi, kā arī sadaļā „Auto mehānika” tiks izrādīts jaunākais servisu un auto aksesuāru jomā. Šīs izstādes daļas ietvaros notiks arī Baltijas mēroga tradicionālais jauno automehāniķu konkurss.

Jau arī vēstīts, ka izstādes krāsainākā un jautrākā daļa, kā ierasts, būs „Auto exotica”, kur redzēsim pat superauto, kas savulaik ‘sakāvis’ Mihaēla Šūmahera „Ferrari FXX” un tiek raksturots kā dārgo superauto biedu.

Lielbritānijā ražotā „Ultima GTR” tehniskie parametri tiešām ir gana iespaidīgi. Jauda 700 ZS, svars tikai 995 kg masa, 0–100 km/h paātrinājums 2,6 sekundēs un maksimālais ātrums vairāk nekā 385 km/h. Turklāt to salīdzinājumā ar konkurentiem to esot iespējams iegādāties par sniegumam nepiedienīgi zemu cenu. „Ultima GTR” ir vairākkārt lētāks par “Ferrari FXX”. Ja itāliešu superauto maksā gandrīz pusotru miljonu eiro, tad britu “Ultima” uz pusi lētāk!

Ultima

Kā zināms, no Ķīpsalā notiks starptautiskā autoindustrijas izstāde „Auto 2015”, kuras krāsainākā un skaļākā sadaļa būs Baltijā lielākais autotūninga šovs “Auto Exotica 2015”. „Auto Exotica” ilggadējais sadarbības partneris un “Volvo” automobiļu pārbūves entuziasts no Zviedrijas Pīters Oskarsons arī šoreiz ir sarūpējis vairākus pārsteigumus. Pretrunīgi vērtēts, bet nenoliedzami amizants ir viņa pārbūvētais pasaulē īsākais “Volvo” automobilis. Tāpat ekspozīcijā būs aplūkojami vairāki louraideri un hotrodi, no kuriem visspilgtākais būs pilnībā atjaunots un pārbūvēts 60. gadu “Volvo Amazon”.

Kamēr Rīgas Motormuzejā tiek veikti rekonstrukcijas darbi un tas nav pieejams apmeklētājiem, izstādē varēs paviesoties muzeja ekspozīcijā un aplūkot īpašu atjaunoto padomju laika speciālās nozīmes transporta kolekciju – gan milicijas, gan neatliekamās medicīniskās palīdzības, gan citu speciālo dienestu transportlīdzekļus.

Pēc vairāku gadu pārtraukumaizstādē būs sastopams pazīstamais drifta profesionālās klases braucējs un vairāku čempiona titulu ieguvējs Gvido Elksnis.