Izstādes „Auto 2013” atraktīvākā ekspozīcija būs „Auto Exotica”

Izstade Auto 2013 Preses konf_22.04.2013 04

Jau vēstīts, ka no 26. Līdz 28. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks ikgadējā starptautiskā auto industrijas izstāde „AUTO 2013”. Kā jau pēdējos gados ierasts izstādes krāsainākā un atraktīvākā sadaļa būs Baltijā lielākais autotūninga šovs “Auto Exotica 2013”.

Pirmdien, 22.aprīlī notikušajā preses konferencē izstādes rīkotāji atklāja, ka, neskatoties uz to, ka šogad būs arī vairāku jaunu modeļu vietēja mēroga pirmizrādes, ekspozīcija „Auto” vairāk būs tendēta kā izstāde-gadatirgus. Tas nozīmē, ka

izstādes dalībnieki piedāvās pircējiem savu modeļu speciālas – izstādes cenas.

„Ņemot vērā, ka jaunu auto tirgus Latvijā, lai arī jau uzskatāms par nostabilizējušos, vēl tālu atpaliek no 2007.gada pārdošanas rādītājiem, Rīgas autošovā nebūs iespaidīgu ražotāju atbalstītu stendu un arī zīmolu pārstāvniecība būs šaurāka kā ziedu laikos. Tādēļ ekspozīcijās būs uzsvars uz tirgū esošiem modeļiem un interesantiem specpiedāvājumiem, bet neredzēsim, piemēram koncepautomobiļus,” skaidroja „Auto Asiciācijas” prezidents Andris Kulbergs.

Otrs izstādes akcents būšot vērsts uz servisa pakalpojumiem. Autorizētie servisi centīsies izstādes apmeklētājus pārliecināt, ka remontēt automobiļus autorizētā servisā nebūt nav īpaši dārgāk kā neautorizētajos. Tāpat sava nozīmēga vieta būs atvēlēta komerctransporta aktivitātēm.

Savukārt vairākas krāšņas tūninga pērles būšot skatāmas izstāds sadaļā „Auto Exotica”.

Atgādināsim, ka jau pērn interesentiem bija iespēja aplūkot Lūkasa Kosa (KOOZ.se) meistardarbu kolekciju. Šoreiz zviedru ateljē gatavojas prezentēt savu „Zelini” – gandrīz līdz nepazīšanai pārbūvētu 2002. gada „Toyota Celica T-Sport”. Savukārt, „Oskarsson Custom” sola nodemonstrēt, kā tik utilitāru automobili kā „Volvo V70” iespējams pārvērst par absolūti nepraktisku „louraideru”. Tas ir tik zems, ka diez vai spētu savā gaitā pārvietoties pa Latvijas ceļiem, toties, pateicoties speciālam hidrauliskajam aprīkojumam, tas spēj izpildīt dažādus vingrinājumus un pat lēkāt „kā ievainots jenots”.

Lowrider „Volvo V70”_Oskarsson

Apņēmības pilni uz Rīgu brauc arī lietuviešu tūneri. Viņi ar savu veikumu vēlas pierādīt, ka spēj būt ne mazāk radoši un meistarīgi par izdaudzinātajiem skandināviem.

Līdztekus allaž tik ārišķīgajiem dažādu laikmetu „muskuļauto”, aizvien nozīmīgāku vietu izstādes eksotikas sadaļā ieņem kvalitatīvi atjaunoti un pilnībā funkcionāli tautas klases retro automobiļi, piemēram, tādi jauniešu vidū iecienīti nesenās pagātnes kulta auto kā „VW Scirroco” un „BMW E36”, kam, nonākot entuziastu gādīgajās rokās, tiek dāvāta „otrā elpa”. Turklāt pamazām, bet neapturami par eksotiku tiek padarīti arī vēl nesen tik ikdienišķie padomju autobūves produkti, ko šodien vairs pavisam reti gadās ieraudzīt ikdienas satiksmē.

Autosporta novirzienu izstādē pārstāvēs beidzamo gadu populārākās disciplīnas – dragreiss un drifts. Un, protams, neiztrūkstoša sadaļas „Auto Exotica” sastāvdaļa būs autoklubu ekspozīcija – pārstāvēti būs „BMW” klubs, „Jap Car”, „VW Motion” u.c.–, kur tūninga izstādēm raksturīgā ballītes atmosfērā satikties ar draugiem un domubiedriem, pavadīt laiku radošā gaisotnē, daloties ar svaigām idejām automobiļu uzlabošanai.