“Jaguar Cars” par godu sporta modeļu 75 gadu jubilejai klajā laidīs pēdējos F-Type atjauninājums

Jaguar F-Type 1

Teju ikviens “Jaguar” modelis šķiet jaudīgs un ātrs, ja tadā iesēžas no salīdzinoši vienkāršiem volume car segmenta braucamajiem. Taču paši “Jagur” ļaudis tikai retu modeli sauc par sporta auto. Par “Jaguar F-Type” šaubu nav. Tas bija sporta auto. Tiešām, jau gandrīz bija, jo šis modelis ir tuvu norietam. Toties pēdējā modeļu gadā, kas būs nākamais – 2023., būs pieejami īpaši “F-Type”.

Nu jau kādu strēķi indiešu “Tata Motors” paspārnē esošais britu leģendārais zīmols “Jaguar” nav zaudējis savu identitāti. Par godu britu kaķa sporta modeļu 75 gadu jubilejai ir radītas jaunas īpašās versijas – F-Type 75 un F-Type R 75. Abas darbina 5,0 litru V8 kompresormotors (450 ZS un 575 ZS) un abas versijas būs pieejamas gan ar kupejas, gan kabrioleta virsbūvi.

Jaguar F-Type 4

Jubilejas sērijas mašīnas būs apveltītas arī ar īpašiem interjera un eksterjera elementiem, bagātīgu aprīkojumu un īpašu metālisko Giola zaļo krāsu. Tādējādi

F-Type 75 abas īpašās versijas kļūs zīmola faniem pa lielisku atvadu sveicienu.

Protams, F-Type bija pieejams arī ar pieticīgākiem četru cilindru motoriem, taču tieši 5,0 litru V8 kompresormotors ar savu 575 Zs jaudu un neatkārtojamo skaņu visu laiku ir bijis F-Type vizītkarte.

Jaguar F-Type 6

“Gatavojoties jaunam, aizraujošam luksusa elektroauto laikmetam, Jaguar paliek uzticīgs savai vēsturei. F-Type jaunākā versija ir lielisks veids, kā skaisti vainagot 75 gadus ilgo sporta auto ēru,” saka Jakubs Brodevičs, Jaguar Land Rover mārketinga vadītājs Baltijas valstīs.

Atgādināsim, ka 1922.gadā dibinātā kompānija sporta mašīnas sāka ražot 1948.gadā, izlaižot XK120, kas tika laists tirgū kā tobrīd pasaulē ātrākais sērijveida modelis. F-Type mūsdienās izskatās tikpat iespaidīgi kā XK120 agrāk. Arī F-Type ir divvietīgs auto ar priekšā novietotu dzinēju, bet virsbūve ir no viegla, taču stingra alumīnija. Izteiksmīgās virsbūves līnijas un proporcijas ir nepārprotama atsauce uz Jaguar sporta modeļu saimi.

F-Type 75 ir pasūtāmi jau tagad, bet piegāde klientiem sāksies 2023. gada janvārī.

 

Birkas: