„Jaguar Mark 2” reinkarnācija

Jag_mark2_1

Pagājušajā gadā neliels britu uzņēmums „Classic Motor Cars” (СМС) pēc „Jaguar” dizaina direktora, kaislīga klasisko spēkratu cienītāja Aiena Kallama pasūtījuma izgatavoja 1959. gada „Jaguar Mark 2” modernizētu repliku.

Šis braucamrīks ir izraisījis negaidīti lielu interesi reto auto kolekcionāru sabiedrībā. Sakarā ar to, ka ne viens vien maksātspējīgs klients ir izteicis vēlmi iegādāties tādu, „CMC” ir nolēmuši izgatavot limitētu 11 eksemplāru „Jaguar Mark 2” repliku sēriju.

Kā norāda kompānijas pārstāvji,

katrs automobilis būs unikāls, jo tiks komplektēts atbilstoši konkrēta pasūtītāja vēlmēm.

Jag_mark2_3

Klienti varēs izvēlēties ne tikai virsbūves krāsu un salona apdares materiālus, bet arī dzinēju un pārnesumkārbu, tostarp, ja būs vēlme, iegūt tam sportisku „pakojumu”.

Zināms, ka „Jaguar” šefdizainera „Mark 2” ir aprīkots ar 4,3 l V8 benzīna dzinēju komplektā ar piecpakāpju mehānisko transmisiju. Atšķirībā no pusgadsimtu senā oriģināla tā modernās kopijas arsenālā ir elektriskais stūres pastiprinātājs, elektriskie logu pacēlāji, automātiskā klimata kontroles sistēmā, kā arī multimediju sistēma. Šāds automobilis Kallamam izmaksāja vairāk nekā 350 tūkstošus Sterliņu mārciņu (aptuveni 470 000 eiro).

Jag_mark2_2

Birkas: