Jaguar uzlabo I-PACE

Jaguar I-PACE - 1

Godalgotais elektriskais krosovers Jaguar I-PACE, kas tautās tika laists 2018.gadā un vēlāk tika atzīts par Pasaules Gada auto 2019, kā arī ir guvis vēl virkni globāla mēroga apbalvojumus, saņēmis tā saucamo atjaunināšanu jeb facelift, ziņo Jaguar Land Rover apakšvienība Jaguar.

“Par inovatīviem un praktiskiem risinājumiem daudzkārt apbalvotais auto ir saglabājis savas spēcīgākās īpašības un pēc izskata atjaunināšanas un pakotņu pārskatīšanas kļuvis vēl pievilcīgāks un vēl vairāk orientēts uz klientu,” klāsta Jaguar Land Rover Baltijas reģiona mārketinga vadītājs Jakubs Brodevičs.

Atsvaidzināts dizains

I-PACE dizains ir pilnveidots, ieviešot smalkus, rūpīgi pārdomātus uzlabojumus, kas rada spēcīgāku mūsdienīguma efektu. Priekšējam režģim tagad ir gluda forma un tā apdarei izmantota izteiksmīga Atlas Grey krāsa. Režģim ir nomainīts iepriekš izmantotais glancētais melno rombu raksts, tāpēc tagad auto priekšdaļa izskatās vienkāršāka, tīrāka un vienlaikus nostiprina modeļa elektrisko DNS. Atlas Grey tiek klāta arī uz priekšējā bampera atveru dekoratīvajiem paneļiem. Izmaiņas piedzīvojusi arī Jaguar emblēma režģī – tai ir piešķirta jaunā melnā un sudraba krāsa.

Priekšējais bampers, durvju apakšdaļa un aizmugurējais difuzors tagad ir virsbūves krāsā, nevis glancēti melni. Šis risinājums kalpo dizaina vienkāršošanai un pilnveidošanai, vienlaikus vizuāli samazinot masu. Modeļiem, tostarp 400 SPORT, ir diskrēts aizmugurējais spoilers, kas it kā nemanāmi, bet efektīgi atspoguļo I-PACE veiktspējas un dinamikas potenciālu (standarta aprīkojumā arī visiem pārējiem modeļiem, kas aprīkoti ar 22 collu diskiem).

Jaguar I-PACE - 9

Visiem I-PACE standarta komplektācijā piedāvātajiem riteņu diskiem tagad ir īpaša apdare ar t.s. frēzējuma efektu. Savukārt 22 collu Style 5069 diskiem ir Satin Grey apdare, kas vizuāli papildina tā oglekļa šķiedras ieliktņus. Visus 22 collu riteņus var komplektēt ar pašblīvējošām vissezonas riepām.

Šos atjauninājumus papildina Black Pack eksterjers. Tagad standarta aprīkojumā visiem modeļiem, sākot ar R-Dynamic SE, priekšējā režģa un logu apmales, durvju spoguļu korpuss un aizmugurējās emblēmas ir glancēti melnā krāsā.

Jaguar I-PACE - 3

Ir arī iespēja izvēlēties kontrastējošu panorāmas jumtu, kas pirmo reizi ļauj klientiem iegūt melnu apdari jumta aizmugurē, lai pagarinātu plato stikla paneli (līdz šim tā bija virsbūves krāsā).

Pircējiem pirmo reizi tiek piedāvātas arī matētās krāsas – Eiger Grey un jaunā Carpathian Grey.

Veiktspēja un dinamika

Ar viegliem, kompaktiem un efektīviem elektromotoriem, kas integrēti priekšējā un aizmugurējā asī, I-PACE no 0 līdz 100 km/h spēj paātrināties vien 4,8 sekundēs un sasniegt maksimālo ātrumu 200 km/h.

I-PACE 90 kWh litija jonu akumulators nodrošina nobraukumu līdz pat 470 km (WLTP).

Izmantojot strauji augošo publisko staciju tīklu, 100 kW līdzstrāvas lādētājs autonomiju par 127 km palielina tikai 15 minūtēs (WLTP).

Klienti, kuriem ir trīsfāzu elektrības pieslēgums un 11 kW mājas lādētājs, stundas laikā veicamo attālumu var palielināt par 53 km (WLTP); pilna uzlāde aizņem tikai nedaudz vairāk par 8 stundām. Tirgos, kur ir vienfāzes pieslēgums, ar 7 kW mājas staciju 35 km rezervi var iegūt stundā un akumulatoru pilnībā piepildīt gandrīz 13 stundās.

Jaguar I-PACE - 4

Lai maksimāli izmantotu zemāka elektrības tarifa stundas, ir ieviesta ekonomiskās uzlādes funkcija Low Cost Hours Only: vienkārši iestatiet sākuma un beigu laiku atbilstoši izdevīgākajam tarifam – parasti naktī, un uzlāde notiks tikai šajā laikā.

Tāpat ir iespējams iestatīt arī uzlādes pārtraukšanu, kad akumulators sasniedzis noteiktu līmeni, piemēram, 80 procentus. Tas ir īpaši noderīgi, ja izmanto publiskās stacijas, jo tā var atjaunot rezerves tikai tik daudz, lai nokļūtu galamērķī.

Jaguar I-PACE - 5

Salona klimata priekšsagatavošana ir vēl viena viegli lietojama tehnoloģija, kas palielina braukšanas komfortu. Kamēr auto ir pieslēgts elektrotīklam, tas automātiski uzsilda vai atdzesē akumulatoru līdz ideālajai temperatūrai. Tas pats tiek nodrošināts arī salonā, tāpēc, sākoties braucienam, iekšā ir ideāla temperatūra. Elektrības izmantošana no tīkla, nevis no akumulatora ir energoefektīvāka un palielina autonomiju. Līdz ar citām iestatāmajām uzlādes funkcijām salona klimatu var priekšiestatīt, izmantojot auto skārienekrānu vai lietotni Jaguar Remote – arī tā ir atjaunināta un tagad kļuvusi vēl vienkāršāka.

I-PACE plašajā interjerā ir visas nepieciešamās tehnoloģijas, lai katrs brauciens būtu patīkams. Visiem modeļiem ir ātra, intuitīva Pivi Pro informācijas un izklaides sistēma, kas piedāvā nevainojamu savienojumu, izmantojot bezvadu Apple CarPlay®, Wireless Android Auto™, integrēto Spotify un what3words navigāciju. Turklāt, pateicoties programmatūras bezvadu atjauninājumiem, Pivi Pro tāpat kā citas sistēmas vienmēr darbojas ar visjaunāko versiju.

Birkas: