Japāņu auto joprojām visuzticamākie

auto-placis

Amerikāņu autoritatīvā žurnāla „Consumer Reports” ikgadējā auto uzticamības reitingā septiņas no pirmajām desmit vietām ieņēmuši japāņu autoražotāji.

Populārais ASV patērētāju savienības izdevums „Consumer Reports” regulāri veic lasītāju aptaujas, lai noskaidrotu kvalitatīvākās un uzticamākos izstrādājumus dažādās preču grupās. Aptaujā par automobiļu uzticamību piedalījušies vairāk nekā divi miljoni respondentu, turklāt, nosakot vietas topā, apkopoti trīs pēdējo gadu rezultāti.

Lai novērtētu automobiļu uzticamības reitingu, žurnāla lasītājiem bija jāaizpilda anketas, kurās ietilpa 17 dažādu kategoriju jautājumi – respondentiem bija jādod savs vērtējums gan komforta, gan ergonomikas, gan kvalitātes un citās jomās, tostarp jāuzrāda piedzīvotās problēmas.

Top 10 galvgalī atkal stabili stāv „Lexus”.

Vēl pirmajā desmitniekā atrodas „Toyota”, „Acura”, „Mazda”, „Infiniti”, „Honda” un „Subaru”. No Eiropas ražotājiem tajā iekļuvuši „Audi” (4. vietā) un „Volvo” (7.), bet „GMC” ir vienīgais vietējais ražotājs, ko amerikāņi novērtējuši par pietiekami uzticamu.

„Japāņu ražotie automobiļi joprojām ir uzticamāki nekā Eiropas un ASV izstrādājumi,” uzsver „Consumer Reports” automobiļu izmēģinājumu programmas direktors Džejs Fišers.

Starp citu, „Consumer Reports” aptaujas rezultāti lielā mērā sakrīt ar reitingu aģentūras „J.D. Power and Associates” publicētajiem.