Jau augustā arī Latvijā būs pieejams jaunais „Toyota Auris” universāls

1-AURIS_TS_07_GMS_2013

Japāņu kompānija „Toyota” beidzot ieviesusi palielinātas ietilpības universāla modifikāciju savam kompaktklases modelim. Jaunais „Toyota Auris Touring Sports” turklāt ir pirmais universāls savā segmentā, kas pieejams arī ar pilnā hibrīda piedziņu, palielinot vēl jau tā visai plašo Toyota Hybrid Synergy Drive modeļu piedāvājumu.

Ar 2600 mm garenbāzi un 10,4 metru apgriešanās diametru „Auris Touring Sports” ir par 285 mm garāks nekā hečbeks, un šis papildu garums ir veltīts plašākam bagāžas nodalījumam. Ar paceltiem aizmugures sēdekļiem bagāžas nodalījums ir 1115 mm garš un 1452 mm plats, sniedzot 530 litru ietilpību. Ar līdzeni nolocītiem aizmugures sēdekļiem bagāžas nodalījums nodrošina kopējo ietilpību – 1658 litrus.

Universāla profilā izmantots hečbeka slīpais vējstikls, kas saplūst ar „Touring Sports” pagarināto jumta līniju, ko rotā alumīnija jumta reliņi un iebūvēts aizmugures spoilers. „Auris Touring Sports” ir arī atšķirīgs aizmugures bufers, bet

bagāžas nodalījuma slieksnis ir par 100 mm zemāks nekā hečbekam.

„Auris Touring Sports” būs pieejams ar tādu pašu dzinēju klāstu kā „Auris” hečbeks – 1,33 litru Dual VVT-i un 1,6 litru Valvematic benzīna dzinējiem, uzlabotiem 1,4 litru un 2,0 litru D-4D dīzeļa dzinējiem un pirmo pilnā hibrīda piedziņu C segmenta universālu tirgū. HSD sistēmas 1,8 litru VVT-i benzīna dzinējs un elektromotors spēj strādāt gan abi neatkarīgi, gan kopā un nodrošina maksimālo jaudu 136 ZS.

Jaunā „Auris Touring Sports” cenas noteiktas, sākot no LVL 11 680, bet Latvijas pārstāvniecībās universāls būs pieejams jau no augusta. Jāpiebilst, ka Baltijas valstīs universāli pašreiz veido ap 21 % no C segmentā pārdotajiem automobiļiem.

Birkas: