Jaunā „Corsa” pirmizrādi piedzīvos Parīzē

Opel-Corsa-6

„Adam Opel AG” atkārtoti apstiprinājis, ka uzņēmuma vispārdotākā modeļa „Corsa” jaunā paaudze, par ko pirmo oficiālo informāciju Riselheimas ražotājs atklāja jūlija sākumā, pasaules pirmizrādi tiešām piedzīvos oktobrī Mondial de l’Automobile 2014 Parīzē (4.-19.oktobris).

Piektās paaudzes „Corsa” pirmās pārdošanai paredzētās mašīnas noripos no ražošanas līnijām rūpnīcās Saragosā (Spānija) un Eizenahā (Vācija) vēl līdz šī gada beigām.

Auto garums būs 4,02 m. Ražotājs akcentē, ka

īpaša uzmanība pievēršama „Corsa E” ar nesen attīstīto trīscilindru 1,0 ECOTEC tiešās iesmidzināšanas turbo dzinēju,

kas ir daļa no zīmola dzinēju ofensīvas. Euro 6 emisiju standartiem atbilstošais dzinējs būs pieejams divās jaudas versijās – 90 un 115 Zs.

Jaunā modeļa benzīna dzinēju klāstā būs arī 100 Zs 1,4 litru turbodzinējs ar 200 Nm maksimālo griezes momentu un Euro 6 atbilstoši 1,2 un 1,4 litru atmosfēriskie motori (70 un 90 Zs), kā arī ar Euro 6 1,3 CDTI dīzeļdzinējs (75 un 95 Zs).

Piebildīsim, ka „Corsa E” solās būt B segmenta līmenim ļoti bagātīgi aprīkota gan izklaides, gan pasīvās un aktīvās drošības jomā. Tostarp būs pieejami biksenona lukturi ar LED dienasgaitas spuldzēm, stāvvietā novietošanas palīgsistēma, sānu aklās zonas brīdinājuma sistēma, palīgmehānisms braukšanas uzsākšanai pret kalnu pat būs iekļauts standartaprīkojumā.

Aprīkojuma klāstā būs sastopami arī tādi progresīvo tehnoloģiju risinājumi kā atpakaļskata kamera, otrās paaudzes Opel Eye priekšējā kamera ar ceļazīmju atpazīšanas palīdzības sistēmu, brīdinājuma sistēma par novirzīšanos no braukšanas joslas, tālo gaismu palīgsistēma, distances ievērošanas „priekšāteicējs” un priekšējās sadursmes brīdinājuma signāls u.c.

Birkas: