Jauna informācija par „BMW X4”

bmw x4

“BMW” Detroitas motoršovā (Detroit Motor Show), kas gaidāms janvāra vidū, pirmo reizi iepazīstinās ar jauno SUV modeli „X4”.

„BMW” priekšsēdētājs Norberts Reithofers (Norbert Reithofer), izdevumam „Autocar” apstiprinājis, ka

„X4” Detroitā tiks atrādīts jau kā gandrīz ražošanai gatavs koncepts, kas dos skaidru priekšstatu par auto izskatu un izmēriem.

Jaunais „BMW X4” tiks pozicionēts, lai būtu konkurents „Porsche Macan”, kas tiks prezentēts nākamgad Frankfurtes izstādē un Lielbritānijā pārdošanā nonāks 2014.gadā. Tā kā “Macan”, kas būs savā ziņā samazināts “Porsche Cayenne”, ir būvēts uz “Audi A5″ platformas un pēc “Porsche” paziņojumiem gatavojas sastādīt konkurenci “Range Rover Evoq”, tad “X4″ būs arī pēdējā oponents.

„X4” būs viendabīga tērauda platforma (monocoque), masīvs priekšgals un izteikti slīps leņķis bagāžas nodalījuma durvīm. Kaut arī pamata iezīmes ņemtas no jau pazīstamā otrās paaudzes „X3” modeļa, „X4” iegūs kupejas stila izskatu un vairāk līdzināsies „X6”. Cenas Lielbritānijā varētu sākties ar £32,000 (28,000 Ls).

„Autocar” vēsta, ka lai arī jaunajam spēkratam būs iepriekšējo modeļu raksturīgās iezīmes, tas manāmi atšķirsies gan no „X6”, gan „X5”, gan arī „X3”. Precīzāka informācija par „X4” tehnisko pusi gan jau taps zināma Detroitas šova laikā, bet plānots arī sešcilindru twin-turbocharged benzīna dzinējs.