JAUNAIS „RANGE ROVER” atkal pretendē uz smalkākā luksusklases SUV godu

Land_Rover-Range_Rover_2013_800x600_wallpaper_02

Kompānijas „Land Rover” 1970.gadā izlaistais „Range Rover” bija pirmais īstais luksusklases SUV autoindustrijas vēsturē un līdz ar to kļuva par sava veida etalonu ikvienam citu ražotāju vēlāk radītam greznam apvidus tipa automobilim. Parīzes autošovā debitē jauns ceturtās paaudzes „Range Rover”, ko LR pozicionē, kā līdz šim izsmalcinātāko un jaudīgāko modeli.

Pārstāvēdams ceturto „Range Rover” līnijas paaudzi, jaunais modelis ir izstrādāts pilnīgi no jauna, atainojot sākotnējā modeļa inovatīvo garu un ikonisko dizainu.

Jaunais „Range Rover” ir pirmais SUV ar vieglu alumīnija vienlaidu virsbūves konstrukciju,

kas ir par 39% vieglāka nekā iepriekšējam modelim ar tērauda korpusu. Masas atšķirība atkarībā no modifikācijas var sasniegt līdz pat 420 kg.

Vieglā alumīnija platforma nodrošina dinamikas uzlabojumu, kā arī samazinātu degvielas patēriņu un pazeminātu CO2 izmešu līmeni. Papildus ir izstrādāta arī jauna pneimatiskā balstiekārta, kā arī jaunas paaudzes „Land Rover Terrain Response” pilnpiedziņas sistēma, kas elektroniski „vērtē” braukšanas apstākļus un automātiski izvēlas segumam piemērotākos automobiļa iestatījumus. Lai izbaudītu modelim raksturīgo bezpiepūles sniegumu, klienti varēs izvēlēties uzlabotus V8 benzīna dzinējus vai TDV6 un TDV8 dīzeļdzinējus, kas apvieno ātru reakciju un zemu CO2 izmešu līmeni.

Greznajā salonā modernā veidā ir iestrādātas izteiksmīgas „Range Rover” dizaina iezīmes, savukārt virsmas rotā tikai smalka ādas apdare.  Aizmugurē sēdošie tagad varēs baudīt par 118 mm plašāku vietu kājām, kā arī, ja būs vēlēšanās, piepirkt papildaprīkojuma īpašo divvietīgo „Executive Class” sēdekļu komplektu.

Lai nodrošinātu ievērojamu izturību, kas nozīmē arī uzticamību, jaunais modelis ir ticis pakļauts smagiem ceļu un bezceļu pārbaudījumiem, 18 mēnešu laikā izmēģinājumos veicot miljoniem kilometru vairāk nekā 20 pasaules valstīs.

Neskatoties uz kompānijas „Land Rover” īpašumtiesību maiņām, jaunais „Range Rover” ir projektēts „Land Rover” izstrādes centros Apvienotajā Karalistē, kā arī tiks ražots jaunā, modernā ražotnē Solihallā, Apvienotājā Karalistē. Jaunā „Range Rover” piegādes pasūtītājiem plānots sākt 2013.gada sākumā. Automobilis būs pieejams vairāk nekā 160 valstīs visā pasaulē.

“Range Rover” vēsture

1970-1996: pirmā paaudze - Range Rover “Classic”

1994-2002: otrā paaudze - Range Rover (P38A)

2002-2012: trešā paaudze – Range Rover “L322″

2012-…: ceturtā paaudze – Range Rover (L405)