FOTO: Jaunais „Toyota Avensis” jau Latvijā

1-Amserv Avensis prezentacija

Trešdien, 17.jūnijā „Toyota” Rīgas dīlercentros „Wess Motors” un „Amserv Motors” gandrīz vienlaicīgi bija sarīkota jaunās paaudzes vidējās klases modeļa „Toyota Avensis” prezentācija. Līdz ar to modelis ir oficiāli nonācis Latvijas tirgū.

Reizē tika izrādīts gan „Avensis sedans, kas iecienīts dienesta automobiļu vidū, gan universāls „Avensis Touring Sports”. Kā ziņo „Amserv Motors” dienas nogalē pirmie trīs jaunie „Avensis” jau atraduši saimniekus.

Savu pirmizrādi „Avensis” piedzīvoja pavasarī Ženēvā.

„Avensis” dzinēju un transmisiju izvēle ir plaša – triju atšķirīgu tilpumu benzīna dzinēji ar vidējo degvielas patēriņu no 5,9 l/100 km un CO2 izmešiem no 138 g/km (1.8 Valvematic AT) un diviem dīzeļdzinējiem ar vidējo degvielas patēriņu no 4,1 l/100 km un CO2 izmešiem no 108 g/km (1.6 D-4D MT). Auto pieejams četrās rūpnīcas aprīkojuma komplektācijās.

22-Amserv Avensis prezentacija

Tas aprīkots ar sadursmes novēršanas sistēmu, informatīvo atbalstu nodrošina divi daudzfunkciju ekrāni, t.sk. 8″ skārienjutīgais Toyota Touch 2 multimediju vadības displejs, kā arī pieejams cits daudzveidīgs komforta un drošības aprīkojums. Dizains tapis „Toyota” dizaina studijā ED2 Francijā, bet tehniski modelis izstrādāts Pētījumu un attīstības centrā Beļģijā. Savukārt ražots tas tiek rūpnīcā Lielbritānijā.

Jāatzīmē, ka ražotājs modelim „Avensis” šogad atzīmē apaļu jubileju – tieši pirms 80 gadiem – 1935.gadā Kiičiro Tojoda uzņēmumā „Toyoda Enterprises” izgatavoja trīs vieglās automašīnas prototipus – A1, kas uzskatāmi par tālāk nākotnē tapušā „Avensis” senākajiem priekštečiem, jo klasificējās kā vidējās klases sedani. Savukārt pats jaunais „Avensis” pārstāv trešo šā nosaukuma modeļu paaudzi.

Piebildīsim, ka „AutoMedia.lv” pārstāvis nupat piedalījās jaunā „Avensis” starptautiskā testu sesijā Šveicē un drīzumā mūsu portālā varēsit iepazīties ar eksperta Ojāra Vētras pirmajiem iespaidiem.

Birkas: