Jaunais „VW Beetle” kabriolets pirmizrādi piedzīvos Losandželosā

Beetle Cabrio_small

Leģendārā modeļa „Beetle” kabriolets pirmoreiz tika laists tirdzniecībā 1949. gadā, bet pavisam drīz Losandželosas autošovā tiks prezentēta šī kabrioleta trešā paaudze. Eiropā tirdzniecībā tā būs pieejama 2013.gadā.

Ne ar ko citu nesajaucamā forma ir padarījusi iepriekšējās „Beetle” paaudzes par kulta automobili. Tas, ka

laikā no 1949. gada līdz 1980. gadam tika saražoti vairāk kā 330 000 oriģinālo „Beetle” kabrioletu,

runā pats par sevi. Izstrādājot jaunāko „Beetle” kabrioletu, „Volkswagen” no jauna interpretējis aizgājušo dienu klasisko dizainu un piešķīris tā siluetam sportiskāku un dinamiskāku izskatu.

Jaunajā „Beetle” kabrioletā „Volkswagen” centies apvienot modernas tehnoloģijas ar modeļa priekšteču emocionālo mantojumu. Saliekamais jumts nolaižas un paceļas pilnībā automātiski (visos modeļos) aptuveni desmit sekunžu laikā un pie ātruma līdz pat 50 km/h.  „Beetle” kabriolets ir četru sēdvietu automobilis ar 225 litru ietilpīgu bagāžas nodalījumu.

Lai sniegtu drošību sadursmē, kur automobilis apgāžas, „Volkswagen” ir izstrādājis aktīvo aizsardzības sistēmu. Tā sastāv no diviem izbīdāmiem moduļiem, kas apslēptā veidā uzstādīti aiz aizmugurējo sēdekļu atzveltnēm. Apgāžoties šos moduļus aktivizēs centrālā gaisa drošības spilvenu aktivizēšanas ierīce. Kopā ar fiksētajiem A balstiem tie sekundes simtdaļas laikā nodrošina efektīvu pasažieru aizsardzību visās četrās sēdvietās.

Jaunais „Beetle” kabriolets būs pieejams ar septiņiem dzinējiem. Bāzes dzinējs ir 1,2 litru TSI agregāts, kas attīsta 105 Zs jaudu. Līdz ar laišanu tirdzniecībā būs pieejama arī šī benzīna dzinēja „BlueMotion” versija. Pārējie benzīna dzinēji ir 1,4 litru TSI un 2,0 litru versijas. Dīzeļdzinēju klāstā „Volkswagen” piedāvā izmēģināto un pārbaudīto 1,6 litru TDI un 2,0 litru TDI agregātu.

Vācijā jauno „Beetle” kabrioletu varēs sākt pasūtīt jau novembra sākumā, tā cena būs sākot no 21 350 EUR.

Birkas: