Jaunais „VW Golf GTI” – karsto hečbeku pioniera septītā paaudze

VW Golf GTI_2014 01

Kura „Golf” paaudze ir iztikusi bez jestrā „GTI”? Neviena! “GTI” uzņēmumā „Volkswagen” jau vairāk kā trīsdesmit gadus apzīmē īpaši dinamisku veiktspēju.

Ievērojot iepriekšējo šī paša nosaukuma modeļu tradīciju, „Volkswagen” Ženēvas starptautiskajā autoizstādē prezentēs jaunāko, pēc skata septīto  „Golf GTI” modeli.

Pirmais „Golf 1 GTI” debitēja 1975.gada izstādē Frankfurtē, bet tirdzniecībā nonāca 1976.gadā.

Pirmo reizi leģendārais kompaktais sportiskais automobilis ir pieejams ar diviem dažādiem dzinējiem: standartaprīkojuma 220 ZS jaudas dzinēju vai „GTI Performance” agregātu ar 230 ZS jaudu un priekšējās ass diferenciāļa bloķētāju.

Jauno GTI darbina 220 ZS jaudas TSI benzīna dzinējs ar tiešās degvielas iesmidzināšanas sistēmu un turbokompresoru. Pirmo reizi GTI vēsturē tiek piedāvāts īpašs „GTI Performance” dzinējs. Šajā versijā dzinēja maksimālā jauda ir palielināta līdz 230 ZS. Abu GTI versiju maksimālais griezes moments ir 350 Nm. Standartaprīkojuma GTI dzinējs ļauj sasniegt ātrumu 100 km/h 6,5 sekundēs, bet maksimālais ātrums ar to ir 246 km/h. Ar „GTI Performance” maksimālais ātrums ir 250 km/h, bet ātrumu 100 km/h tas ļauj sasniegt vien 6,4 sekundēs.

Abas GTI versijas ir aprīkotas ar Stop-Start sistēmu un atbilst Euro 6 izmešu standartam, kas stāsies spēkā 2014.gadā. Apvienojumā ar 6-pakāpju transmisiju tas nodrošina DIN standartu noteikto zemo degvielas patēriņu 6,0 l/100 km (CO2: 139 g/km). Tas nozīmē, ka Golf GTI piedāvā par 18% labāku degvielas ekonomiju kā iepriekšējais modelis. Ar papildaprīkojumā pieejamo 6-pakāpju DSG transmisiju abu GTI modeļu degvielas patēriņš ir attiecīgi 6,4 un 6,5 l/100 km (atbilst CO2 izmešu daudzumam 148 un 150 g/km).

„Golf GTI” sportiskais raksturs atspoguļojas tradicionālajās sarkanajās bremžu uzlikās, divos hromētajos izpūtēja uzgaļos un sporta piekarē. Kompaktā sporta automobiļa eksterjers izceļas arī ar 17 collu “Brooklyn” GTI diskiem un 225/45 izmēra riepām, īpašām sānu sliekšņu uzlikām, izkliedētāju un tonētiem LED aizmugurējiem lukturiem (tai skaitā LED valsts reģistrācijas numura zīmes apgaismojumu).

Interjeru raksturo sporta sēdekļi ar rūtaino apdari (“Clark”), melns griestu tapsējums un sarkans salona apgaismojums. Automobiļiem tāpat pieejamas tādas sportiskas GTI iezīmes kā sporta stūre, GTI transmisijas svira un mērinstrumentu panelis, īpaši dekori un nerūsējoša tērauda pedāļi un kājas balsts.

Vācijā jaunā „Golf GTI” pasūtījumus būs iespējams veikt no 5.marta, tūlīt pēc oficiālās prezentācijas.Sākumcena būs EUR 28 350, laišana tirdzniecībā Eiropā pirmajos tirgos 2013.gada maijā.

VW Golf GTI_2014 02

Birkas: