Jaunajam „Ford Mondeo” konstatēts liekais svars

teknikens-varld-ford-mondeo-estate-test-001-1

Autoritatīvā somu izdevuma „Teknikens Värld” žurnālisti ļoti rūpīgi izturas pret savu darbu. Pirms kāda laika tieši viņi apsūdzēja „Jeep Grand Cherokee” un „Porsche Macan” nespējā veikt tā saucamo aļņu testu, pēc tam konstatēja, ka „Honda CR-V” ir nekam nederīga pilnpiedziņa. Par viņu jaunāko „upuri” ir kļuvis „Ford Mondeo”.

Žurnāla eksperti apgalvo, ka jaunais „Mondeo” dabā ir ievērojami smagāks nekā pēc oficiālajiem „pases datiem”.

„Jaunās paaudzes „Mondeo” ir lielisks auto, un to pierāda arī mūsu veiktie testi. Tomēr tam ir problēma – masa. Īstenībā automobilis sver par 279 kg vairāk nekā norāda ražotājs. Tā rezultātā pie maksimāla noslogojuma mašīna kļūst bīstama,” norāda „Teknikens Värld”.

Kā pierādījumu somu žurnālisti ir ņēmuši „Mondeo 2.0 TDCi Titanum Estate”, kam ražotāja specifikācijā pašmasa ir 1601 kg. Nosverot atbilstoši prasībām nokomplektētu un uzpildītu automašīnu, viņi fiksējuši 1880 kg.

Proti, „Ford” kaut kur ir „pazaudējuši” ievērojamus 17,4% no masas.

teknikens-varld-ford-mondeo-estate-test-003-1

„Ja jūs maksimāli piekrausiet mašīnu, uzskatot, ka visu darāt korekti, jūs kļūdīsieties un faktiski būsiet pārkāpuši ekspluatācijas noteikumus. Automobilis būs pārkrauts. Pirmkārt, tas apdraud dažādu detaļu izturību. Otrkārt, pat braucot pa taisnu ceļu riepas jau banālā veidā rīvējas gar riteņu arkām. Un, treškārt, kā pierādījis mūsu veiktais „aļņu tests”, automobilis kļūst grūti vadāms un manevros bīstami nestabils,” informē somu auto eksperti.

Starp citu, pirms kāda laika līdzīgus pārmetumus par lieko svaru saņēma „Mercedes-Benz C220 BlueTec Kombi”. Ražotāja pārstāvji apsolīja problēmu novērst. Vai novērsa, mums ziņu nav.

teknikens-varld-ford-mondeo-estate-test-002-1

Birkas: