Jaunās paaudzes „Range Rover” Latvijā prezentē līdzās lidmašīnām

Range Rover prezentacija Latvija_12.01.2013 27

Sestdien, 12.februārī lidostā „Rīga” vietēja mēroga prezentāciju piedzīvoja jaunais luksusklases apvidus auto „Range Rover”. Tieši „Range Rover” pirms nu jau vairāk nekā 40 gadiem askētisko apvidus automobiļu klasi ieveda luksusa pasaulē. Kopš 1970.gada šī britu autobūves ikona ir greznāko SUV modes noteicējs. Nu jau ceturtajā paaudzē.

Nešaubīgi atpazīstams līdzās jebkuram no trim priekšgājējiem. Greznāks nekā jebkad agrāk. Tehniski augstvērtīgs un par spīti gan laiku, gan vērtību maiņām, savdabīgs un spēcīgs ne tikai uz ceļa, bet arī bez tā. Iekārojams, taču iegūstams retajiem. Tāds ir ceturtās paaudzes „Range Rover”.

„Range Rover” no paaudzes uz paaudzi ārēji un raksturā mainās apbrīnojami maz, taču allaž ir iecienīts ļoti turīgu ļaužu aprindās.

Vairāk evolūciju nevis revolūciju allaž pieprasot jau esošie “Range Rover” lietotāji. Taču šim pirmoreiz ir alumīnija virsbūve, kas īpašniekam ar speciālu „zīmogu” pie centrālās statnes tiks atgādināts ik reizi, paverot auto durvis. Būdams no alumīnija, jaunais „Range Rover”, salīdzinot ar priekšgājēju, sver ap 400 kg mazāk. Tas nozīmē degvielas ekonomiju un mazāku kaitējumu videi izmešu veidā. Tehniskajā ziņā lielākais jaunums ir TDV6 sešu cilindru turbodīzelis ar 258 ZS, kas tagad skaitīsies „Range Rover” bāzes versija.

Taču ierindā protams ir arī divi V8 motori – SDV8 dīzeļdzinējs ar 339 ZS jaudu un 510 ZS vērts benzīna kompresormotors. Vislētākā V6 versija maksā bez nieka 100 000 eiro.

Kā „pačukstēja” dīlera „BM Auto” pārstāvis, jau pirms fiziskas nonākšanas Latvijā esot pārdoti 27 jaunie „Range Rover”, turklāt visi dārgākās komplektācijas Autobiography izpildījumā, kam cena sākas no 122 tūkstošiem eiro. Dombrovskim taisnība – krīze Latvijā nudien ir pārvarēta!

 

Birkas: