Jauno „Opel Astra” neizdodas noslēpt līdz pirmizrādei

Opel_astra_4

Lai gan automobiļa oficiālā pirmizrāde ir paredzēta tikai septembrī Frankfurtes autoizstādē, interneta medijos ir „noplūduši” nākamās paaudzes „Opel Astra” pirmie attēli.

Zināms, ka pirmais tirgū nonāks piecdurvju hečbeks, bet aptuveni pusgadu vēlāk tam pievienosies arī trīsdurvju hečbeks, sedans un universāls. Populārais britu medijs „Autocar” jau noskaidrojis, ka jaunās „astras” Eiropas tirgum tiks ražotas „GM” filiālēs Polijā un Lielbritānijā.

Opel_astra_1

Nākamās paaudzes „Astra” dizaina izstrādi pieskatījis pats „Opel” šefdizaineris Marks Adamss. Automobilis mantojis pirms pusotra gada izrādītā koncepta „Monza” raksturīgos vaibstus. Attēlos labi redzams, ka tam ir dinamiski izliekta jumta līnija un pilnībā rekonstruēta virsbūves aizmugures daļa.

Modelis ir radikāli izmainījies arī tehniskajā ziņā.

Opel_astra_3

Tas tiek veidots uz „GM” izstrādātas jaunas moduļu platformas „D2XX”, ko nozares eksperti jau nosaukuši par atbildi „VW” izmantotajai „MQB”. Turklāt, kā liecina šobrīd pieejamā informācija, pateicoties vieglmetāla detaļu plašākai izmantošanai, „Opel” hečbeks jaunajā paaudzē būs par 120 līdz 200 kg vieglāks par aktuālo modeli.

Lielas izmaiņas tiek solītas arī dzinēju gammā. „Astra” par bāzes dzinēju kalpos litrīgais trīscilindru turbomotors ar 105 ZS. Bez tam paredzēts arī 1,4 l/145 ZS turbomotors un 1,6 l dīzeļdzinējs piecās jaudas versijās (diapazonā no 95 līdz 200 ZS).

Opel_astra_5