Kannu kinofestivāla zvaigznes jau 30 gadus vizina „Renault”

Renault Vel Satis_Cannes

Šogad Kannu kinofestivālam, kas jau no 15. un vēl līdz 26.maijam notiek Francijas kūrortpilsētā Kannās, aprit 66.gadskārta. Un pēdējo 30 gadu laikā „Renault” ir bijis vienīgais autoražotājs, kura spēkratiem ir gods būt festivāla oficiālajam transportam.

Šogad pirmo reizi oficiālajam „Renault” autoparkam Kannās pievienojies jaunais krosovers „Renault Captur” un rotaļīgais elektroauto „Twizy”, bet kopumā „Renault” festivāla vajadzībām nodevis vairāk nekā 200 automobiļus. Festivāla rīkotāju izvēli 30 gadu garumā var dēvēt gan par franču šovonismu, jo “Renault” nebūt nav tas iecienītākais auto kinoļaužu parindās, bet var saukt arī par patriotismu.

Arī šogad „Renault” automašīnas turpina vizināt ekrāna zvaigznes līdz leģendārajam sarkanajam paklājam pa Kannu Kruazetes bulvāri.

1939.gadā iedibinātais Kannu kinofestivāls šobrīd ir viens no ietekmīgākajiem un prestižākajiem filmu festivāliem un viens no lielākajiem filmu tirgiem pasaulē. Tas piesaista vairāk kā 10 000 dalībniekus no 92 valstīm ar 5 000 filmu piedāvājumu, no kurām uz festivāla ekrāniem tiek skatītas 1500.

Cannes and Renault

Pirmo reizi Kannu kinofestivāla zvaigžņu vizināšanai 1983.gadā „Renault”  izmantoja 15 „Renault 30” modeļa mašīnas. 1992.gadā Kannās notika svinīga „Safrane” modeļa iesvētīšana un 45 šī modeļa auto tika iekļauti oficiālajā auto parkā, nomainot „Renault 25”. Atzīmējot „Renault” un Kannu kinofestivāla desmit gadu sadarbības jubileju, tika izlaists īpašs „Safrane” modelis – „Palme d’Or”. 2011.gadā komerciāli neveiksmīgā „Vel Satis” (augšējā attēlā) vietā par oficiālo auto kopā ar minivenu „Espace” kļuva „Renault Latitude”. Visas Kannu kinofestivāla mašīnas marķē ar uzrakstu “Kannu kinofestivāla oficiālais partneris” un aprīko ar īpašiem karogu turētājiem. Pēc tam, kad izpildīts uzdevums pārvadāt pasaules lielākās filmu zvaigznes, „Renault” katru gadu šīs mašīnas pārdod kino cienītājiem un filmu mīļotājiem.

Šosgad festivāla viesu autoparkā ir 8 „Renault Captur”, 15 amizantie elektromobiļi „Twize” un divi „ZOE”, kā arī 37 „Latitude” un 55 „Espace” modeļu mašīnas. Papildus 16 „Latitude” un 85 „Espace” pārvadā citus pasākuma sadarbības partnerus un organizētājus.

Birkas: