Karnevāls visai ģimenei

Kia_carnival_5

Korejiešu ražotājs „Kia” gatavojas rīt (16.04.) Ņujorkas autoizstādē prezentēt minivena „Sedona” (Eiropā pazīstams kā „Carnival”) jauno paaudzi, bet jau šodien izplatījis pirmo oficiālo attēlu sēriju.

Jau toreiz, pirms pāris nedēļām, kad „Automedia.lv” publicēja pirmo fragmentāro „Sedona/Carnival” skici, visai nepārprotami varēja redzēt, ka automobilis veidots korejiešu kompānijas galvenā stilista, šefdizainera Petera Šairera ieviestajā vienotajā korporatīvajā stilā. „Kia” pārstāvji pat uzsver, lai virsbūves proporciju ziņā jaunais modelis ir tuvāks krosoveram nekā klasiskam minivenam, tas tomēr nav zaudējis savam segmentam nepieciešamo ģimenisko funkcionalitāti.

Kia_carnival_2

Lieki teikt, ka jaunais „Carnival” izdevies vizuāli moderns un solīds. Ražotājs cita starpā gatavojas piedāvāt klientiem arī tādu interesantu opciju, kā izvēli starp divām stilistiski atšķirīgām radiatora restēm.

Jaunajā paaudzē „Carnival” riteņu bāze ir par 40 mm garāka nekā priekštecim,

kas ir pozitīvi ietekmējis auto salona apjomus. „Kia” minivens būs pieejams gan septiņvietīgā, gan astoņvietīgā variantā, taču tiek solīts, ka abos gadījumos lietotāji iegūs daudzveidīgi transformējamu salonu.

Kia_carnival_4

Prezentācijai amerikāņiem sagatavotajā versijā „Sedona/Carnival” ir aprīkots ar jaunās paaudzes 3,3 l V6 dzinēju ar 276 ZS un 336 Nm tandēmā ar sešpakāpju „automātu”.

Kā jau pieklājas šādam ģimeniskas koncepcijas automobilim, „Kia” sola tam pilnu modernākā drošības aprīkojuma komplektu.

Jaunās paaudzes „Kia Sedona” tirdzniecība ASV startēs šā gada trešajā ceturksnī, t.i., vasaras beigās. Tiek lēsts (tas pagaidām nav oficiāli apstiprināts), ka „Carnival” Eiropas specifikācijas pirmizrāde varētu notikt oktobra sākumā Parīzes autosalonā.

Kia_carnival_1

Birkas: