„Keating” sola sasniegt 540 km/h

Keating_bolt

Britu sīksērijas sporta automobiļu ražotājs „Keating Supercars” prezentējis jaunu modeli ar nosaukumu „The Bolt”.

Kā informē populārais žurnāls „Autocar”, „Keating” pārstāvji ir apņēmušies ar savu lolojumu uzstādīt jaunu ātruma rekordu – viņi sola sasniegt 540 km/h. Turklāt brauciens pēc rekorda ieplānots jau oktobrī un tas notiks Apvienotajos Arābu Emirātos.

Tiesa, cik var noprast „The Bolt” vēl nav īsti gatavs rekordbraucienam. Kompānijas inženieri joprojām „buras” ap septiņlitrīgo „Chevrolet” V8 dzinēju, kas aprīkots ar divām turbīnām,

cerot no tā izspiest aptuveni 2500 ZS.

Iepriekšējais „Keating” superautomobilis „TKR” ar līdzīgu septiņu litru „twin turbo” dzinēju, kas attīstīja 1750 ZS, 2009. gadā uzstādīja ātruma rekordu sērijveida automobiļiem – 416 km/h. Vēlāk „Bugatti Veyron Super Sport” sasniedza 431 km/h, diemžēl Ginesa rekordu komisija šo rezultātu neieskaitīja, jo konstatēja laika fiksācijas pārkāpumus. Šobrīd oficiālais ātruma rekords ir 427 km/h un tas pieder amerikāņu „Hennessey Venom GT”.

„The Bolt” konstrukcijas pamatā ir alumīnija cauruļu rāmis, kas apdarināts ar kevlara un oglekļšķiedras aerodinamiskiem virsbūves paneļiem. Tā aprīkojumā ir sportiska piekare un jaudīgas bremzes. Automobiļa pašmasa ir 990 kg. Sērijveida modelim pēc klienta vēlmes varēs uzstādīt 640, 750 vai 800 ZS („Chevrolet” V8) dzinēju, taču būs arī speciāls piedāvājums – paaugstinātas jaudas versija. Par papildu samaksu sevišķi prasīgs pircējs (ar izteiktu „mazā krāniņa sindromu”) varēs izvēlēties dzinēja jaudu robežās no 1000 līdz 2500 ZS.

Keating_bolt_1

Ražotāja informācija liecina, ka komplektācijā ar 800 ZS motoru automobilis no nulles līdz simtam spēs paātrināties divās sekundēs. Citi dinamiskie parametri pagaidām netiek atklāti. Toties zināms, ka „The Bolt” cena sāksies no 890 000 eiro.