„Kia Carens” pievienojas „Euro NCAP” teicamniekiem

Kia_carens

Eiropas vadošā satiksmes drošības organizācija „Euro NCAP” piešķīrusi jaunās paaudzes „Kia Carens” augstāko, t.i., 5 zvaigžņu vērtējumu.

Korejiešu „Kia Carens” ir otrais kompaktais MPV modelis līdztekus „Renault Scenic”, kas 2013. gada „Euro NCAP” triecienizturības testos ieguvis 5 zvaigznes. Tas uzrādījis augstus rezultātus sekojošos kritērijos: pieaugušo pasažieru aizsardzība (94%), bērnu pasažieru aizsardzība (76%), drošības aprīkojums (81%) un gājēju aizsardzība (64%).

„Uzsākot jaunā „Carens” izstrādi, „Kia” inženieri kā vienu no prioritātēm izvirzīja augstu strukturālo izturību un drošības tehnoloģijas, kas aizsargātu vadītājus, viņu ģimenes un gājējus sadursmes gadījumā,” norāda „Kia Motors Europe” mārketinga un produktu plānošanas daļas viceprezidents Benijs Ojens. „Pēdējo piecu gadu laikā „Euro NCAP” drošības testu kritēriji kļuvuši ievērojami stingrāki, tāpēc nopelnīt piecu zvaigžņu vērtējumu kļuvis daudz grūtāk. Augstākā atzīme jaunajam „Carens” ir kā apliecinājums „Kia” apņēmībai nepārtraukti uzlabot savu modeļu drošību.”

„Euro NCAP” eksperti uzslavēja „Carens”

par sānu aizsardzību sadursmes gadījumā ar barjeru, bērnu aizsardzību līdz 18 mēnešus veciem zīdaiņiem, priekšējo pasažieru galvas skriemeļu daļas aizsardzību un gājēju kāju aizsardzību. Drošības eksperti ļoti atzinīgi novērtēja arī drošības jostu brīdinājuma signālu visām sēdvietām, vadītāja uzstādāmu un pielāgojamu ātrumu ierobežotāju un bērnu drošībai paredzētās funkcijas, kas var tikt uzstādītas automašīnā.

KiaCarens_530x265

„Carens” pievienojas sešiem „Kia” modeļiem – „cee’d”, „Rio”, „Venga”, „Soul”, „Sportage” un „Sorento” –, kas „Euro NCAP” testos iepriekš jau ieguvuši 5 zvaigznes.

Interesanti, ka arī Ķīnas uzlecošā zvaigzne, sedans „Qoros 3” nule aizvadītajā „Euro NCAP” triecientestu sesijā ir saņēmis augsto piecu zvaigžņu vērtējumu.