Kia EV9 ievēl par Pasaules Sieviešu Gada auto

Kia EV9 2

Nesen noslēdzies konkurss WWCOTY jeb “Pasaules Sieviešu gada auto”, kurā jaunākos spēkratus vērtē populāras žurnālistes, un par pasaules labāko 2024. gada auto tika atzīts Kia EV9. Nozīmīgā uzvarētāja paziņošana sakrita ar Starptautisko sieviešu dienu, kas ne vien atgādina par sieviešu īpašo lomu, bet arī apliecina saikni starp personīgo neatkarību un automašīnu.

Pasaules Sieviešu gada auto noteikšanas tradīciju 2009. gadā aizsāka Jaunzēlandes žurnāliste Sendija Maira, un tas ir vienīgais konkurss pasaulē, kurā žūrijā piedalās tikai auto žurnālistes. Pirms balsošanas 75 profesionāles no 52 valstīm testēja vairākus desmitus jauno modeļu un rūpīgi izvērtēja katru aspektu. Pirmajā kārtā no 63 pretendentiem tika noteikti labākie piecās kategorijās, un tie bija:

Volvo EX30 – ģimenes auto;

BMW Series 5 – lielais auto;

Kia EV9 – SUV;

Volkswagen Amarok – 4×4 & pikaps;

Aston Martin DB12 – ekskluzīvais auto.

Nākamajā kārtā bija jāizvēlas viens auto, kas būtu cienīgs saņemt 2024. gada pasaules labākā titulu.

“Šogad žūrijai bija īpaši grūti, jo visi kandidāti bija izcili,” saka WWCOTY izpilddirektore Marta Garsija. “Ikviens finālists bija apveltīts ar tādām īpašībām, lai būtu cienīgs būt pirmais. Taču beigās pārsvaru pār konkurentiem tomēr guva Kia EV9, jo tas spēj apmierināt jebkādas cilvēku vajadzības.”

Pēc rūpīgas analīzes žūrija pārliecinoši par labāko elektrisko SUV nosauca Kia EV9. Tas var lepoties ar septiņām sēdvietām un iespaidīgu salona ietilpību un ir pirmais šāda veida modelis savā segmentā. Neraugoties uz ievērojamo 5 metru garumu, EV9 ir apveltīts ar lielisku aerodinamiku, kas tā veiktspēju uzlabo vēl vairāk. EV9 demonstrē arī supermodernu konstrukciju, kurā ir progresīvas tehnoloģijas, tostarp īpaši ātra uzlāde un divvirzienu uzlāde.

Kia EV9 interjers

Kia EV9 interjers

“Kia EV9 patiesi maina spēles noteikumus elektromodeļu segmentā. Tas ir auto, uz kuru cilvēki reiz atskatīsies un teiks – lūk, kad elektromobiļi kļuva patiesi pieejami, ērti un iekārojami visiem. Ne ar vienu citu modeli inženieri un dizaineri nav uzņēmušies tik lielu risku un nav tik pārsteidzoši lauzuši mūsu ieradumu robežas,” iespaidos dalās žūrijas tiesnese Tanja Gazdika no ASV.

“Elektrifikācijas izplatība atkarīga no tā, vai elektroauto būs pieejami lielākajā daļā tirgus segmentu. Kia EV9 piedāvā ģimenei draudzīgu interjeru un iekšdedzes mašīnām tuvu braukšanu, tikai bez izmešiem. Šīm īpašībām uz elektroauto pusi vajadzētu nosliekt tos daudzos cilvēkus, kuri vēl nav devuši jāvārdu elektriskajai piedziņai, galu galā te viņi jutīsies pierasti un viegli,” uzskata Džila Makintoša no Kanādas.

“Ārkārtīgi cēls, ietilpīgs, daudzpusīgs, multifunkcionāls elektromobilis. Tā četru riteņu piedziņa ir patiesi varena, un dažādie braukšanas režīmi padara EV9 par lielisku pārvietošanās līdzekli Ziemeļvalstu ziemā. Es EV9 testēju, kad gaisa temperatūra bija zem –25 grādiem, un mani pārsteidza, ka EV9 šādā laikā uzvedās kā viens kārtīgs luksusa auto: tas ātri sasila, un sniedzamību lielais aukstums ietekmēja nebūtiski. Dienvidkorejieši nudien ir pastrādājuši godam,” saka Jille Rajasāre no Igaunijas.

Birkas: