„KIA” pirmais elektromobilis dodas pasaulē

Kia_soul_ev_2

2014. gada janvārī kompānija „Kia” uzsāks elektriskās piedziņas „Soul EV” eksportu uz ASV.

Tā ir pašmāju tirgū pārdodamā dvīņa „Ray EV” tehniska evolūcija. Automobilim ASV tirgum sagatavotajā specifikācijā raksturīga palielināta akumulatoru baterijas kapacitāte un augsts uzlādes ātrums. „Soul EV” no bāzes modeļa atšķirsies ar atraktīvāku izskatu.

Kā liecina ražotāja informācija, „Soul EV” darbina elektromotors ar 70 kW jaudu un visai solīdu 285 Nm griezes momentu. Tas ļauj mazajam automobilim no nulles līdz simtam paātrināties 12 sekundēs, bet maksimālais ātrums ir 145 km/h.

Strāvas rezervi no drošina litija-jonu akumulatori ar 27 kWh summāro kapacitāti. Ar pilnu uzlādi tā ļauj „Soul” veikt līdz 190 km garu distanci.

Baterijas uzlādei no 240V sadzīves elektrotīkla nepieciešamas tikai piecas stundas,

bet no ātrās uzlādes automāta (ar 100 kW izejas jaudu) tas prasīs tikai 25 minūtes.

Drošības apsvērumu dēļ elektriskais „Soul” ir aprīkots ar mākslīgās skaņas ģeneratoru, kas imitē iekšdedzes dzinēja skaņu. Tas ieslēdzas, automobiļa ātrumam samazinoties zem 20 km/h vai braucot atpakaļgaitā.

Korejiešu hečbeka salona apdare uzsver „Soul EV” ekoloģisko sūtību – apdares plastmasa, sēdekļu pildījums un apšuvums, kā arī grīdas drapērijas izgatavotas no otrreizējās pārstrādes materiāliem.

Pagaidām neatbildēts ir jautājums par cenu: vai „Kia Soul EV” spēs konkurēt ar „Nissan Leaf”? Tas ASV tirgū nopērkams, sākot no 28 800 dolāriem. Pēc visa spriežot, sava pirmā elektromobiļa cenu korejiešu ražotājs paziņos nākamnedēļ Losandželosas autosalonā paredzētajā prezentācijā.

Birkas: