„Kia” Slovākijas rūpnīca kāpina ražošanu pat autotirgus lejupslīdē

Kia-Pro_Ceed_2014

Par spīti lejupslīdei Eiropas auto tirgos, „Kia Motors” šogad Slovākijas rūpnīcā saražoto jaunu vieglo auto apjomu, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, palielinājis par 6%, sešo mēnešos sasniedzot 158 900 saražotās vienības Zilinas rūpnīcā.

Tostarp uzņēmums februārī uzsāka jaunā „pro cee’d” (attēlā) trīs durvju modeļa ražošanu, bet maijā tam pievienojās jaudīgākais „Kia pro_cee’d GT” un piecu durvju „Kia cee’d GT” modeļu versija.

Pirmo reizi vēsturē Zilinas rūpnīca strādā ar maksimālo kapacitāti.

Slovākijā pirmajā pusgadā tika saražoti arī vairāk kā 253 200 benzīna un dīzeļdzinēji, kas, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir par 6,7% vairāk.

„Kia” Zilinas rūpnīcā šobrīd tiek ražoti otrās paaudzes „Kia cee’d” modeļi, „Kia Sportage” krosovers un B segmenta minivens „Kia Venga”. Gandrīz 48% no kopējā ražošanas apjoma 2013.gada pirmajā pusgadā veidoja „Sportage”, „Kia cee’d” modeļi attiecīgi virs 42%, bet „Venga” vien tikai 10%. Lielākā daļa automašīnu tiek eksportētas uz Krieviju (24%), Lielbritāniju (14%), Vāciju (9%), Franciju (5%) un Itāliju (5%). Tikai nepilns 1% no saražotā apjoma tiek pārdots pašā Slovākijā.

Šobrīd „Kia” automobiļi  ir pieejami 30 Eiropas tirgos.

Birkas: